Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

cwanybend, 13 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Polo III Hatchback 1.0 45KM 33kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : doslownie bez awaryjny, moze slaby troche no ale nikt nie kazde nam takiego kupic, sam takiego wybralem wiec sie z tym liczylem, ale naprawde bez awaryjnie lac jezdzic i nie zastanawiac sie czy sie dojedzie.. tylko trzeba dbac o skubanca
godne auto polecenia... dla tych co swiezo zdali prawko to nie ma lepszego auta twarde, w miare jeszcze tanie, zero zbednej elektroniki, proste rozwiazania kazdy podworkowy mechanik nie bedzie mial z nim problemów jak oczywiscie cos sie sypnie z zuzycia. czesci tanie, pelno zamienników calkiem dobrej jakosci. teraz mam w planach zalozyc jeszcze gaz i ciorac nim az calkowicie odmówi wspolpracy, ma 210tys. km ale jest w takiej kondycji ze mysle 350tys. nie bedzie dla niego czyms bardzo szczegolnym.
jak dla mnie oki, tylko troche slaby ale coz przesiadlem sie z passata 1.8 takze chyba jest roznica:) jak na ta pojemnosc cicho pracuje tak do 110km w srodku nawet cicho, jak sie go nie przeciaga na niskich biegach to nawet pali malo.
wszystkie biegi wskakuja super bez zadnych problemów czy cos, tylko mam zastrzezenia do wstecznego poniewaz jest bez synchronizacji to nieraz sobie zgrzytnie ale to wystraczy powoli wrzucac bieg wsteczny i jest wszystko oki.
zwrotne, latwo wjechac nawet w najmniejsza dziórke, tylko szkoda ze nia mam wspomagania:/ ale daje sobie rade.
w lusterkach widocznosc super.... do okola widac wszystko bardzo wyraznie.
czesci tanie pelno zamienników
szyby troche paruja mimo wymienionego filtra i tak nieraz potrafia zajsc mgla... nagrzewa sie szybko.
i tu mnie ten samochodzik zaskoczyl.. mam 178cm wzrostu i miejsca jak dla mnie jest oki. dla pasazerów z tylu takze jak na taki maly samocho jest wystarczajaco, jak na moje oko to miejsca jest z tylu tyle co np. w audi 80
wiec tak, jak to ma byc typowe autko miejskie to wyciszenie powinno zadowolic kazdego, jak trasy to tez nie powinno robic problemu do 110 jest oki naprawde, jezdzilem passatem B3 i stwierdzam ze chyba tam bylo troche gorzej...
w miescie no to zje jakies 7,5 ale szybko sie rozpedzam, w trasie jezdzac do 110 smialo spali 6 takze nie jest zle, podstawa jest nie przeziagac go na niskich biegach.
drobiazgi.... hmmm takich jeszcze po roku czasu nie zauwazylem... oczywscie nie zaliczam do nich np. wymiane wydechu klocków, czy podstawowych wymian
nie bylo zadnych, no moze jedna czyli pompa wody zaczela cieknac ale jak to mechanik stwierdzil nikt jej nie wymienial od nowosci czyli smochod z 96r. teraz mamy 2010 przebieg 210tys. km a powinno sie wymieniac co 60tys. takze miala prawo:)aaa... i jeszcze gumy na wachaczach ale to tez juz po prostu sie zuzylo..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

6,4