Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Sedan

mamin@go2.pl, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Polo III Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Samochód mam tydzień więc nie za dużo nie mogę powiedzieć.Poprzednio jeździłem TICO i myślałęm, że to dobry samochód.Pierwsze wrażenia są takie że autko po prostu pierwsza klasa!Jężdzi się jak samochodem o klasę większym a dzięki temu że jest małe, łatwo jest manewrować.Wspomaganie kierownicy jednak bardzo by się przydało.Jakość wykończenia jest po prostu super, każdy detalik dopracowany i przemyślany.Fotele wygodne, wnętrze po 110tys wygląda jak nowe.
Silnik z jednopunktowym wtryskiem ale ma super przyspieszenie, bo autko waży ok 900kg.Na piątce ma lepszego kopa niż focus 1.6 mojego taty.
Biegi wchodzą jakoś tak dziwnie w stosunku do innych aut ale to raczej kwestia przyzwyczajenia.
Po prostu super! Porównywałem z focusem i różnica jest naprawdę niewielka i wynika raczej z różnicy rozmiarów obu samochodów
Zagłówki z tyłu nie przeszkadzają aż tak jak w innych samochodach, widać gdzie się kończy samochód,nie wiem jak to jest w wersjii classic.
Wszystko jest przemyślane w najdrobniejszym szczególe.Przełączniki są tam gdzie powinny i lekko chodzą.Masa schowków a wszystko wykonane z niebywałą precyzją.
Latem nie jest najlepiej bo jakoś słabo leci zimne powietrze, ale za tem cieplutkie leci zaraz po uruchomieniu silnika i naprawdę od razu robi się cieplutko.
Miejsca jest wbród chociaż kierowca musi się trochę naszukać optymalnego ustawienia fotela.Przydała by się regulacja wysokości fotela.
W samochodziku jest naprawdę cichutko, nie słychac żadnych odgłosów ze strony zawieszenia.Jedyne co, to w środku deski rozdzielczej coś tam trzeszczy.W silniku poluzowala się śróbka i słychać było dokuczliwe brzęczenie w środku.Ale po 100 tys chyba miała prawo się poluzować...;)
Nic nie mogę powiedizeć bo przejechałem dopiero 600 km a strzałka jest prawie na połowie baku.;)
Kupiłem używańca, miałem do wyboru jeszcze corse tyle, że corsy trochę tańsze są.Ale jak się przejechałem to wiem, że polo można raczej porównywać z astrą niż z corsą;)
Kupiłem od pierwszego właściciela i znalazłem już masę drobnych uszkodzeń.A to wytarta skóra na dźwigni zmiany biegów a to wgnieciona kratka nawiewu, ciężko chodzące fotele, wolno wracające pasy...ale poza tym chyba nic więcej.W każdym razie to wszystko nic nie znaczy jak się popatrzy na jakość wykonania.
narazie nie wiem nic, wszystko działa jak powinno.Rdzy też nie ma, jedynie wachacze w podwoziu trochę przyrdzewiały ale poza tym OK.

Volkswagen Polo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Volkswagen Polo III Sedan