Lista ocen Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2001-2008 (39) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~voy16. prawo jazdy od 1988,
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Muszę przyznać, że spalaniem jestem mile zaskoczony. Najczęściej jeżdżę po 80tyś mieście i w jego okolicach. Spalanie średnie ok. 6,4l/100km. Moje poprzednie polo z motorem 1.6benzyna na tych samych trasach potrzebowało ok. 8,5 - 9,0l (fakt jest faktem że kopa-przyspieszenie to miało też inne). Na trasie w dwie osoby przy prędkości 85-100km/h spalił 4,9. Co do serwisów -Serwisy jak to serwisy muszą zarobić :). Części na razie nie były mi...
~Marcin
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
ASO OMIJAJCIE Z DALEKA. Wysokie ceny przeglądów i niekompetencja. Na szczęście przez pierwsze 2 przeglądy w autoryzowanej stacji (GWARANCJA) nic mi nie zepsuli (olej umieją wymienić), a samochód nie miał większych usterek. Za ceny i jakosć przeglądów w ASO 2, ceny i jakość innych warsztatów 4, zużycie paliwa 3 (w mieście 7-7,5 ale mam ciężką nogę, trasa 7 litrów - przy jeździe 130-140 - znów ciężka noga).
~Amadeusz
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
To auto jak na malucha tanie w eksploatacji nie będzie - w mieście spali ~8l/100 km gdzie w miarę możliwości starałem się go trzymać w zakresie 2500-3000 rpm i z tego powodu nie polecam nim wyjeżdżać poza miasto - zwyczajnie na wyższych prędkościach obroty są wysokie i przez to spalanie, przy 120 km/h sięgnęło mi 4000 rpm, masakra..
~magi
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Jesli chodzi o serwis to jest bardzo dobrze,silniki nie sa skomplikowane do tego praktycznie bezobslugowe,czesci sa ogolno dostepne i tanie.Zuzycie paliwa polo ma bardzo dobre,smiesza mnie opinie ludzi twierdzacych,ze ich auto w miescie potrafi spalic 5-6 litrow....chyba na postoju.
~Marcin
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Jazda miejska 6l/100km. Trasa 4,5l/100km. Serwis autoryzowany drogi, ale to nie jest najgorsze. Kompletnie nie znają się na naprawie tego modelu!!! Usiłują wmówić klientowi brednie w rodzaju:ten typ tak ma, musi tak być, nie da się tego zrobić.
~atyi
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
samochod tani w ekspolatacji,przecietny majsterkowicz sa go naprawi,model bedzo popularny,wiec nie ma problemu z czesciami zamiennymi-bardzo duzo zamiennkow.Slapanie tez jest racjonalne
~Janek
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Średnio spalał mniej niż siódemkę. Na trasie schodził nawet poniżej pięciu. Przeglądy wykonywane co 15 tys. km. regularnie w ASO - owszem drogie, ale jak widać po przebiegu - skuteczne.
~Piotrek83
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Jestem początkującym kierowcą, jeżdżę dość spokojnie. W mieście spala nieco ponad 7,5 l, poza miastem około 5 l. Średnio poniżej 6 l przy spokojnej jeździe. Pierwszy przegląd dopiero przede mną.
~jahred@tlen.pl
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Myslalem ze bedzie mniej palil. Jednostka 1.2 a pali mi tak srednio 6.5 l/100 km. Jezdze codziennie do pracy 20 km. przez wioski i kawalek przez miasto. Mogloby byc troche lepiej
~marcin_691@o2.pl
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Jakoś nigdy nie liczyłem średniego spalania zawsze spala za stówkę ... hehe to znaczy jak mu wleje za stówke to jeżdże do tąd, dokądsie komornik nie odezwie :)
Volkswagen Polo IV Hatchback