Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Zamek drzwi
Jak na auto tej klasy nie mam się czego przyczepić. Auto idealne dla kawalera. Kupione zadbane z pewnych rąk. Nie wymaga dodatkowych nakładów. Tankuję i jadę, bez obaw czy dojadę do celu. Mówią, że polo jest dla kobiet. Może i kobieta lepiej by w nim wyglądała, ale co zrobię że akurat taka perełka mi się trafiła.
Silnik jak to diesel, oszczędny i głośny. Ale pompowtryski i tak nie są takie złe jak straszą. Trzeba pamiętać o dobrym paliwie i oleju, a auto odwdzięczy się bezawaryjną jazdą.
Tutaj mam lekkie zastrzeżenia. Gdzieś to zawsze ciężko chodzi. Mogło by to być bardziej doprecyzowane.
Zawieszenie takie jak lubię. Sztywne. Podobno też awaryjne. Ale zaglądałem pod auto i ja mam założone tulejki pełne z Ibizy Cupry które troszkę wiecej wytrzymują.
Wszystko widać z każdej strony.
Dla mnie ok.
Ogrzewanie lepiej niż się spodziewałem. Miałem wcześniej diesla i w zimie była tragedia. A tu po przejechaniu 500m już dmucha ciepło. Ale wszystko dzięki temu że mam wersję z podgrzewaczem nagrzewnicy. A co do chłodzenia. Klimatyzacji dawała rade gdy stałem w korku a termometr pokazywał 40 stopni.
Dla mnie ok (180cm) a Ci z tyłu niech się martwią.
Tutaj VW się nie popisał. Słychać szumy z zewnątrz.
Ceny i dostępność części przemawiają za tym autem. Pracuję w sklepie motoryzacyjnym i wiem co mówię.
Mógłbym mieć w tej cenie Passata z przebiegiem 500tyś km. Ale wole polo które się nie psuje.
Brak usterek. Chociaż był przez pół roku problem z tylnymi drzwiami. Nie otwierały się w żaden sposób. Aż tu pewnego razu nie wiadomo jak.. otworzyły sie i działają do tej pory.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]