Ocena kierowcy - Volkswagen Polo V Hatchback 5d Facelifting

MAN_about_TOWN, 9 lat temu
Silnik 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Polo V Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Świetnie się prezentuje, jednak zawieszenie mogło by pracować ciszej szczególnie na naszych drogach. Wytłumienie zawieszenia nie jest najlepsze, trzeba się przyzwyczaić do różnych odgłosów po najechaniu na dziurę, wertepy - trochę jak w żuku.
Zawieszenie
Auto nie przekombinowane jednak wysoka cena jak na tą klasę samochodu jest zbyt wygórowana i nie idzie w parze z wygórowanymi oczekiwaniami klienta. Reasumując jak masz 70 K na samochód i koniecznie musi być to małe auto to zastanów się nad czymś bardziej konkurencyjnym bo po wyborze Polo możesz się zawieść i przeliczać jaki większy samochód mogłem mieć za cenę tego małego Polo.
Na luzie brzmi jak kosiarka w ruchu brzmienie daje rade ale też nie porywa to w końcu Polo.
Jedynka haczy i jest za krótka, przynajmniej w mojej 5 biegowej skrzyni.
Świetny, 160 w zakręcie i nawet cie nie bujnie, układ jezdny to największy atut tego samochodu w połączeniu ze stabilizacją toru jazdy, dobrym ogumieniem i świetnym układem kierowniczym (Servotronic, Active Run) samochód zdaje się przyklejony do nawierzchni.
Lusterka boczne, bardzo ładnie wyglądają ale są za małe. Automatyczne wycieraczki - to też temat warty uwagi. W moim poprzednim aucie Toyota Corolla jak na szybie rozbił się większy owad to wycieraczki automatycznie się uruchamiały tu zaczyna kropić i nic więc czekasz cierpliwie na reakcje pakietu za który zapłaciłeś 2K (jak mnie pamięć nie mylio) i wreszcie kiedy już prawie nic nie widzisz przez przednią szybę to czujnik wreszcie uruchamia leniwie wycieraczki. Mając w pamięci moją 8 letnią Corollę dziwi mnie, że z dzisiejszą technologią VW tak źle rozwiązał tak prostą rzecz.
Wyjście AUX umieszczono centralnie na panelu Info rozrywki jak podepniesz kabel położysz telefon w schowku poniżej to w efekcie kabel majta się przy drążku zmiany biegów. Ja przez ten konstrukcyjny fail z tego wejścia nie korzystam a sama bezużyteczna dziurka w centralnym miejscu panelu wygląda idiotycznie.
Po pierwszym miesiącu miałem podrapane plastiki w schowkach przed drążkiem zmiany biegów. Jestem jedyną osobą użytkującą to auto i bardzo o nie dbam. Jakość plastików w schowkach jest mizerna + podłokietnik kto wpadł na pomysł żeby całkowicie zakryć hamulec ręczny podłokietnikiem. Efekt tego zabiegu jest taki że podłokietnik który kosztuje dodatkowo koło 800 zł jest cały czas złożony.
Wiele dobrego słyszałem o wyciszeniu tego modelu ale było to przed zakupem. Dziś po 10 K przejechanych na polskich drogach szału w tym wyciszeniu nie ma.
Małe, lekkie silnik 1.2 więc jak chce się jeździć oszczędnie to w mieście można osiągnąć 6l na 100km.
Za cenę 70K przy tak małym samochodzie z bądź co bądź nie przebajerzoną elektroniką zawieszenie mogło by być lepiej dopracowane. Chociaż samochód prowadzi się jak po sznurku na gładkiej nawierzchni wpadając na nierówności lub jadąc po wyboistej drodze mamy wrażenie jak by zawieszenie miało się zaraz rozlecieć :(
Wymiana poduszki - łapy skrzyni biegów i obydwu przednich reflektorów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW [l/100km]

6,3
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo V Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Volkswagen Polo V Hatchback 5d Facelifting