Ocena kierowcy - Volkswagen Polo VI Hatchback 5d

Silnik 1.0 TSI 95KM 70kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Polo VI Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczny i ekonomiczny
Zawieszenie : komfortowe zawieszenie na polskie drogi!
Inne : slaba regulacja podlokietnika
Wygodne i przestronne jak na swoja klase auto, nastawione na komfort podrozowania. Bardzo dobre swiatla LEDowe - warto do nich doplacic jak i do Active Info Display. Wersja Beats ma unikalne wnetrze - mi sie podoba :)
Silnik ekonomiczny, warczy jedynie przy rozruchu na zimno. W miescie zwawy, na drogach szybkiego ruchu bez problemu 140-150km/h bez wycia.
Biegi wchodza precyzyjnie, nic nie haczy. 5 biegow w wersji 95KM.
Ibiza bardziej zacheca do dynamicznej jazdy. Polo jest nastawione zdecydowanie na komfort dzieki czemu latwiej przestrzegac ograniczen :) Nie warto doplacac do duzych felg - obnizamy tym samym komfort. To nie jest sportowe auto! (no chyba ze GTI)
Przy nakladaniu powloki powiedziano mi ze powloka jest 2x grubsza niz u japonskich czy koreanskich konkurentow.
Przednia szyba mam wrazenie ze jest bardziej pochylona od poprzedniej generacji. Czujniki parkowania dzialaja sprawnie, autem latwo sie manerwuje na parkingu.
Wszystko tam gdzie byc powinno - gdzie odruchowo siegam tam to jest. Poprzednio jezdzilem japonskim mieszczuchem i to nie bylo takie oczywiste. Troche szkoda ze podlokietnik jest regulowany tylko na dlugosc i nie da sie zablokowac jego pozycji.
Wszystko ok.
Mam 185 cm i za mna zmiesci sie moj mniejszy kolega. Auto jak na segment B jest naprawde spore, jestem zaskoczony. W fotelu jest mi wygodniej niz w Oplu Astrze.
Jestem zaskoczony, do 140 km/h nic niepokojacego nie slysze. Duza zasluge maja tutaj opony Michelin Energy Saver - tak mi sie wydaje. Zdecydowanie wyciszenie jedno z najlepszych w tej klasie.
Raczej w normie, ciezko mi porownac.
Niestety jeden z drozszych aut w segmencie B ale materialy pomimo tego ze we wentrzu w wiekszosci sa twarde sa dobrze spasowane i dobrej jakosci. Asystenci bezpieczenstwa dzialaja dobrze, swiatla LEDowe bajka, system multimedialny super. Jedynie cena za wysoka no ale..
Nowe auto.
Nowe auto.