Lista ocen Volkswagen Scirocco II (50) - Silnik

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Użytkownik Vw scirocco
Coupe 1.6 75KM 55kW
Silniczek o pojemności 1600ccm/75km na gaźniku pierburg e2 spisuje się przyzwoicie.Ma bardzo dobre osiągi,a przy tym nie spala bardzo dużo.W instrukcji obsługi napisane jest że prędkość maksymalna samochodu wynosi 168km/h,a przyśpieszenie od 0-100km/h wynosi 12 sekund.Silnik za długo się nagrzewa przez co więcej spala i dłużej jest głośny.W silniku powymieniałem oleje,płyny,paski itp. i zacząłem eksplotację.Przez całą zimę nigdy mnie nie...
~corsair@o2.pl
Coupe 1.8 90KM 66kW
Doskonałe przyspieszenia, nawet na gazie. Na benzynie po prostu wgniata w fotel 8s do 100km/h. Na trasie można jechać 140 przy 3000 obr/min i silniczek lekko sobie mruczy. Moc 90 kM na pozór mała ale w połączeniu z małą masą(855kg) i dobrym momentem obrotowym jest wystarczająca. A jeśli komuś mało to są Sciro 16V 139 kM
~obar
Coupe 1.8 95KM 70kW
Muszę poprawić swoją ocene, ponieważ po tych kilku latach posiadania tego auta nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, a gdybym coś miał to mogę to poprawić własnymi rękami i to jest piękne a ile satysfakcji daje:)))). POLECAM I POZDRAWIAM
~Norb
Coupe 1.8 90KM 66kW
Z początku uznałem go za rakietę, ale teraz żałóję, że nie stać mnie za jeżdzenie cały czas na benzynie. Jest to wersja na gaźniku i na gazie zmienia się z rakiety zdolnej wyprzedzić w ruchu drogowym każdego w coś zaledwie szybkiego.
~Sim
Coupe 1.6 72KM 53kW
Benzyna - fantastycznie. Gaz - ostatnie dno. 0-100km/h w 16.5 s. Poniewaz nadal walcze z instalacja gazowa caly czas odkrywajac nowe nieciekawe niedociagniecia, mam nadzieje, ze o przynajmniej 2s da sie to poprawic..
~Misiek
Coupe 1.8 95KM 70kW
Jak na 95 "kucyków" to samochodzik przemieszcza się w miarę sprawnie! ;-) Brakuje jedynie trochę mocy w dolnym zakresie obrotów. Powyżej 3000 obr/min. VW zbiera się całkiem nieźle! :-)
~MICHAŁ
Coupe 1.8 16V 139KM 102kW
NIE znam sie na tym aułcie zabardzo nale moge powiedzieć że jast : TRFAŁY SILNIK NISKA CENA ATREKCYJNY I SPORTOWY WYGLOPND SREBRNI KOLOR CIEMNE SZYBY TO JEST TO CO DO TEGO AUTA PASUJE
~Wrona
Coupe 1.8 16V 129KM 95kW
Pali z dotkniecia , nie bierze w ogole oleju a jezdze b.ostro , dobry moment obrotowy na kazdmym biegu jezdzi :). Mocy troche malo ale Sciro jest leciutkie i spokojnie killuje wieksze i mocniejsze autka.
~Adam
Coupe 1.8 95KM 70kW
Bardzo niezawodna jednostka. Jedynym problemem były falujące obroty. Jak się później okazało była to jedynie kwestia regulacji i wada elektronicznego regulatora obrotów biegu jałowego.
~Green
Coupe 1.8 95KM 70kW
Silniczek 1.8 daję radę ale ja zdecydowałem się na swap na 2.0 8V który rozwija 115KM. Jeździ się tym świetnie i ekonomicznie. Jednostka bezawaryjna i bardzo dobrze znosząca LPG.