Lista ocen Volkswagen Sharan II (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ColbyAK
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Mam samopoziomujace zawieszenie tylnej osi wiec nawet z piecioma osobami na pokladzie i bagazem samochod nie przypomina motorowki a i wlasciwosci jezdne sa bez wiekszych zmian. Ogolne wrazenie jest typowe dla VW, dosyc twarde i dobrze "przylegajace" w zakretach, dla mnie pozytyw. Nawet z czterema rowerami na bagazniku zamontowanym na haku samochod zachowuje sie neutralnie.
~Mihoo888
Van 2.0 TSI 200KM 147kW
Mam sportowe zawieszenie. Tak naprawdę różnica jest tylko w długości sprężyn- są po prostu krótsze i ciut sztywniejsze. Na trasie odczuwalna różnica. W mieście nie. Ale tutaj znowu przyznam palmę pierwszeństwa Fordowi S-Max. Pod kątem jakości/ przyjemności prowadzenia nie do pobicia przez VAG.
~Wielik
Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW
Auto jeździ na 225/50 17 i jest komfortowe, ale mimo wszystko dość sprężyste jak na "autobus". Rozstaw osi i kół procentuje komfortem. Podczas eksploatacji na dystansie 100 tys km zostały wymienione silent blocki w wahaczach, bo zawieszenie zaczęło stukać (gwarancja).
~r34d0nly
Van 2.0 TDI CR BMT 177KM 130kW
I tutaj ciężko o jakiekolwiek zastrzeżenia. Auto prowadzi się co najmniej jak dużo mniejsza osobówka. Zakręty połyka aż miło. Przesiadając się z Renault Espace 3 jakoś nie czuje aby to auto było sztywniejsze a dużo lepiej trzyma się w zakrętach. To samo w porównaniu do Laguny 3.
~MW
Van Facelifting 2.0 TDI SCR 150KM 110kW
O niebo lepiej się jedzie w zakrętach z dużą prędkością, niż w Renault. W takim porównaniu VW jedzie jak po szynach. Niestety na minus jest promień skrętu. Na dwóch pasach z trudem zawraca na raz. Na hopkach jest twardo.
~Paweł
Van 2.0 TSI 200KM 147kW
Zadziwiajaco responsywny jak na wymiary kloca :-) Regulowane zawieszenie to troche pic na wode. Pisali o tym. Plusem jest niewielki ruch w przeswicie ale nie warto za to placic 5k. Myslalem, ze bedzie lepiej.
~Klops
Van 2.0 TDI-CR BMT 170KM 125kW
Jest ok. Auto jeździ pewnie. Mam to zawieszenie z możliwością modyfikowania stopnia twardości, śmigam tylko na komforcie, bo nie oczekuję od tego samochodu sportowych wrażen.
~Piotr
Van 2.0 TDI CR BMT 177KM 130kW
Auto mimo swoich gabarytów prowadzi się bardzo lekko i zwrotnie. Żona bardzo sobie chwili mimo iż to jej pierwsze auto takich gabarytów.
~Bartek
Van 2.0 TDI CR BMT 177KM 130kW
Jak na tak duże auto wszystko super. Polecam adaptacyjne zawieszenie. Tryb sport na autostradzie /przy szybkiej jeździe/ daje różnice.
~Robert
Van 2.0 TDI-CR BMT 140KM 103kW
Ze wszystkimi "pomagaczami" prowadzi się lepiej niż wiele mniejszych aut. Zaczyna już mi jednak coś pukać, czego serwis nie potrafi stwierdzić...