Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan II Van Facelifting

MW, 4 lata temu
Silnik 2.0 TDI SCR 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Sharan II Van Facelifting 2.0 TDI SCR 150KM 110kW od 2015 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń i skrzynia DSG.
Sharan spełnił całkowicie oczekiwania. Rodzinne auto, w którym mieści się 7 osób, a jeśli w 3. rzędzie posadzi się niższych pasażerów, to nikt nie narzeka na brak miejsca. Bez problemu mieszczą się 3 foteliki w 2. rzędzie. Po rozłożeniu foteli w ostatnim rzędzie zostaje więcej miejsca na bagaże niż w Grand Scenicu (jeździłem modelami z 2010 i 2015), którym wcześniej jeździliśmy. Na razie wrażenia i ocena po pierwszym miesiącu, ciężko oceniać bezawaryjność. Mam wersję Trendline z paroma dodatkami (pakiet zimowy, elektr. domykanie drzwi przesuwnych, pakiet chrom, elektr. klapa bagażnika)
Daje radę do codziennej jazdy. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, jak sobie poradzi przy pełnym załadunku wakacyjnym, z bagażnikiem na dachu itp.
DSG sprawuje się świetnie, choć czasem mam wrażenie, że przy zbyt niskich prędkościach wchodzi najwyższy bieg.
O niebo lepiej się jedzie w zakrętach z dużą prędkością, niż w Renault. W takim porównaniu VW jedzie jak po szynach. Niestety na minus jest promień skrętu. Na dwóch pasach z trudem zawraca na raz. Na hopkach jest twardo.
Za wcześnie, żeby oceniać.
Duże szyby z tyłu. W moim egzemplarzu nie ma kamery cofania, są tylko czujniki, ale widoczność jest niezła.
Plusy: + Wszystko tam, gdzie się spodziewam. + 5x Isofix (2. i 3. rząd) Minusy: - Byłem przyzwyczajony do składania i rozkładania foteli w 3 rzędzie jednym ruchem, tutaj ruchy są 3. - No i nie ma miejsca na schowanie w podłodze bagażnika rolety. - Kiedy ustawiam fotel kierowcy tak, żeby było mi wygodnie, wieniec kierownicy zasłania mi górną część zegarów z prędkością i obrotami. Na szczęście prędkość można wyświetlać cyfrowo pomiędzy zegarami.
Bez zastrzeżeń póki co. Ale realny sprawdzian to będzie ostra zima i upalne lato, których jeszcze nie zaliczyłem w tym aucie.
Jest bardzo dobrze. Wszystko i wszyscy się mieszczą (rodzina 2+3), często wozimy jeszcze dodatkowych pasażerów.
Zawsze może być lepiej, ale jak na gabaryty i silnik diesla, to jest naprawdę nieźle. Można rozmawiać bez podnoszenia głosu przy dużych prędkościach.
Za wcześnie, żeby oceniać.
Sharan jest drogi. Przy tej cenie (Trendline) brakuje mi w standardzie takich rzeczy jak dostęp bezkluczykowy, kamera cofania. System inforozrywki jest już odczuwalnie wiekowy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI SCR 150KM 110kW [l/100km]

10,2