Ocena kierowcy - Volkswagen T-Roc SUV

mocomus, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Volkswagen T-Roc SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Inne : Fajnie się prowadzi i napędza.
Inne : Fotele przednie.
Jest, to już mój 4 VW z DSG. Ogólnie dość przyzwoite auto. 1.5 współpracuje z DSG bardzo dobrze. Dynamika absolutnie wystarczająca. Układ kierowniczy precyzyjny jak na tę klasę auta. Zwrotny i poręczny w mieście. Stabilny w trasie w czym pomagają 18 calowe koła. Zawieszenie dość sztywne w pakiecie sport. W wersji Premium z kompletem asystentów. Za ponad 120 tysi kupujemy jednak bardzo plastykowe wnętrze. Karygodnie dziadowskie fotele przednie (wstyd VW). Jak masz problemy z kręgosłupem omija T-Plastica z daleka. Klimatyzacja działa w przedziwny sposób. Na swoje nieszczęście odbyłem bardzo krótką jazdę testową. Miałem pewne uwagi, ale myślałem, że nie będą miały znaczenie. Pomyliłem się i będę zirytowany przez najbliższe dwa lata korzystając z T-Roca.
Jeszcze się układa, ale już czuć potencjał. Pali coraz mniej. Równa praca. Fajna dynamika.
Jak dla mnie jest świetnie. Odpowiednia praca przepustnicą redukuje lagi praktycznie do zera. Z TSI trzeba umieć korzystać, szczególnie w połączeniu z DSG.
Układ kierowniczy dość precyzyjny. Auto prowadzi się znacznie lepiej, pewniej niż Golf 8 pomimo wyższego środka ciężkości. Zawieszenie na 18 calowych kołach dość sztywne ale dając poczucie stabilności.
Ocena wyglądu zewnętrznego to kwestia gustu. Mi się nawet podoba. We wnętrzu jest sporo miejsca i jednocześnie kompletny brak schowków. Nawet nie ma gdzie schować okularów.
Do przodu i na boki OK. Do tyłu słabo. Polecam kamerę cofania. Przydaje się asystent wyjazdu.
Dla kierowcy wszystko jest tam gdzie powinno być. Jak, to w VW. Brak schowków. Fotele skandalicze. Absolutnie podstawowa regulacja jak w Polonezie + wysokość. Za 120 tysięcy sprzedają krzesło a nie fotel samochodowy. W Kodiaku nawet wersja podstawowa foteli jest lepsza, a topowe są z innego świata.
Zaskakująco dziwnie działająca klimatyzacja, która doprowadza do skokowego zwiększenia temperatury w kabinie. Kabinie, która jest stosunkowo mała. Robi się odczuwalnie gorąco zanim zacznie się ochładzać. Pracuje falowo. Ciepło - chłodni - ciepło.
Jest OK jak na klasę samochodu. Całkiem spory bagażnik.
Jak na klasę auta całkiem spoko. W mieście cicho. Na trasie do 120 akceptowalnie. Powyżej robi się głośno. Hektar niczym nie osłoniętej blachy w bagażniku robi robotę. Jest za to znacznie lepiej niż w Golfie 8 i 7. Na poziomie Golfa 6 i znacznie gorzej niż w Touranie, Tiguanie, Passacie. Bez szału ale da się jechać.
2 letni wynajm. 2 lata gwarancji. Zamierzam lać paliwo i płakać z powodu wyboru tego nieszczęsnego samochodu.
Palstykowe wnętrze mogę przeboleć. Dziadowskich foteli nie.
Napisze za dwa lata.
Bez komentarza. Chyba, że dziwna praca klimatyzacji jest efektem jej awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI ACT 150KM 110kW [l/100km]

7,2