Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan Allspace SUV

Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Tiguan Allspace SUV 2.0 TDI 190KM 140kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Inne : Na razie brak uciążliwych.
W porównaniu z innymi z tego segmentu wydaje się być bardzo sensownym wyborem. Wygląda zajebiście w pakiecie R-Line. Jest wielki, nie jest mułem, chociaż DSG mogłaby lepiej się domyślać, co chcę zrobić. Nie żałuję zakupu. Kolejne na liście było Q5, ale niestety różnica w cenie duża przy podobnym wyposażeniu. Z drugiej strony Passat kosztuje praktycznie tyle samo a jednak Tiguan dużo fajniejszy. Co jeszcze ciekawe: Doposażony Allspace może być tańszy niż identycznie skonfigurowany krótki, bo jest bogatszy na starcie i ma bogatsze pakiety. Polecam przeliczyć przed zakupem.
Nie taki oszczędny ale cichy i TDI każdy mechanior w przyszłości ogarnie.
Czasami się pogubi i czasami szarpnie, poza tym naogól ok.
No tutaj nie ma zastrzeżeń. Na felgach 20" i z DCC spisuje się świetnie, w każdym ustawieniu. Trzyma zakręty prawie jak kompakt. Dziury tłumi wybornie.
Jaka jest każdy widzi. + za gruby lakier, nie to co na Azjatach
W sumie ok. Do tyłu może troche kiepsko no ale długi jest to lepiej się chyba nie da. Polecam kamerę 360. Przy tych gabarytach na prawdę pomocna.
Kto zna VW ten wie. Jedyne co to phone box za dźwignią DSG. Cieżko się tam dostać jak dźwignia jest w położeniu P
Zakres regulacji potężny, dla każdego coś dobrego. Grzane fotele, grzana kierownica, dobrze filtruje smród z zewnątrz. Miodzio.
Z tyłu można tańczyć. No jest wielki i już.
Silnika nie słychać ale szum wiatru już owszem. Szkoda że nie ma do wyboru jakichś szyb izolujących od dźwięków.
Ubezpiecznie to jakaś masakra. Najtaniej w sumie było w salonie bo około 6 tyś ale w konfiguratorach nawet powyżej 10 tyś sobie wołali. Poza tym samo paliwo. Koszta serwisu przez 4 lata mnie nie interesują bo mam pakiet za 2500zł.
Jest parę wpadek. Niektóre uszczelki brzydko odlane, listwa chromowana na jednych drzwiach była krzywo ale to łatwo poprawić. Cos tam w sofcie można było lepiej zrobić. Ogólnie samochód fajny ale mógłby być tańszy.
No jest kilka wpadek ale nic poważnego. Głownie spasowanie drzwi.
Na razie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]