Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan Allspace SUV

Silnik 2.0 TDI 240KM 177kW
Rok produkcji 2019
Volkswagen Tiguan Allspace SUV 2.0 TDI 240KM 177kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne
Czuję ogromny zawód, auto nie warte tych pieniędzy (205,000). Zacznę od silnika...nie wiem skąd te zachwyty w testach, jest mało dynamiczny i z duża turbodziurą, Po wciśnięciu pedału gazu dzwięk silnika (głośny) jest nie proporcjonalny do reakcji prędkościomierza. Kolejny problem to DCC, słaba efektywność systemy, kiepskie tłumienie nierówności. Srodek jest siermiężny, czarna tapicerka i czarne panele ekranów, podczas jazdy w nocy nie jest oświetlona wnęka pod panelem nawigacyjnym w której znajdują się gniazda USB, nie sposób cokolwiek podłączyć bez włączenia głównego oświetlenia. Schowek głowny podświetlony jest zwykłym żółtym światełkiem żarówkowym, nie ledem. Generalnie jazda w nocy jest męcząca ponieważ we wnętrzu auta jest bardzo ciemno, na zewnątrz też nie najlepiej inteligentne światła są tak ustawione, że oświetlają przestrzeń drogi zbyt blisko. Granica światła powinna być przesunięta o jakieś 2 metry do przodu. No i jeszcze ten brak pokręteł do regulacji radia i navi ... Kupiłem auto w wersji R line, niestety nie wykonałem jazdy próbnej. Pewnie zastanawiacie się co mnie przekonało.... niestety zaufałem filmikom z testów

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 240KM 177kW [l/100km]

9,5