Lista ocen Volkswagen Tiguan Allspace SUV (19) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cobyr
SUV 2.0 TDI 200KM 147kW
Odejmuję jedną gwiazdkę za „mułowatość”. Poprzednio mialem w Passacie 190 koni z tego samego silnika, ale albo zestrojenie ze skrzynią biegów było inne albo masa samochodu robi swoje. Czasami zastanawia się który bieg ma wrzucić. Bardzo dobrze natomiast prowadzi się w trybie S automatycznej skrzyni biegów. Dla porównania w Passacie S wrzucałem od wielkiego dzwonu na autostradach, a tutaj jeżdżę na S przez cały czas.
~Cobyr
SUV 2.0 TDI 200KM 147kW
Odejmuje jedną gwiazdkę za „mulowatość”. Poprzednio mialem w Passacie 190 koni z tego samego silnika ale albo zestrojenie ze skrzynią biegów było inne albo masa samochodu robi swoje czasami zastanawia się który bieg ma wrzucić. Bardzo dobrze natomiast prowadzi się W trybie S automatycznej skrzyni biegów. Dla porównania w Passacie S wrzucałem od wielkiego dzwonu na autostradach a tutaj jeżdżę na S przez cały czas.
~Patryk
SUV 2.0 TSI 220KM 162kW
Deklarowane przyśpieszenie przez producenta takie same jak w obecnie nowej skodzie octawi RS lub w Audi Q7 z benzynowym silnikiem 3.0l. Przy tak dużym, nadwoziu motor radzi sobie z tym SUVem rewelacyjnie. Spalanie uzależnione od ciężaru nogi kierowcy w moim przypadku średnia ok 9l , moja żona uzyskuje średnio 8l. Podczas bardzo dynamicznej jazdy ok 11-12l.
~Sebastian
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Mocny, elastyczny, daje dużo frajdy z jazdy. Ma też dużą rezerwę mocy - są warianty tego motoru 240, 272, a nawet 320 konne. Potrafi być oszczędny (ma tryb odłączania 2 cylindrów przy spokojnej jeździe), ale potrafi też sporo wypić przy ostrej jeździe. Ważne by zmieniać olej max po 15 tys. km to powinien długo posłużyć.
~Sebastian
~Pitt
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Nie ciągnie od niskich obrotów jak na diesla przystało. Dziwne bo moment ma spory i katalogowo od niskich obrotów, w praktyce jednak nie ma efektu. Do tego pedał przyśpieszenia - aby samochód zareagował trzeba go naprawdę głeboko wcisnąć.
~Piotr
SUV 2.0 TSI 220KM 162kW
220km robi robotę. Na początku jeździłem z tempomatem bo jak straciłem na chwile z oka szybkościomierz zaraz robiło się pod mandat.
~Wojtek
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Jest dynamiczny. Nie brakuje mocy do wyprzedzania nawet przy pełnym ładunku i jeździe pod górkę.
~Koziołek
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Silnik mimo nienajwiększej mocy, ledwie 150km daje sobie radę i na codzień nic więcej nie potrzeba.
~Mafia
SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW