Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan I SUV

Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Tiguan I SUV 1.4 TSI 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Przepalające się żarówki
Autko jest moje żony, ja jeżdżę vectrą ale czasem się wymieniamy, więc opisze i jej i mój punkt widzenia. Dla mojej żony autko fajne zwarte, wszędzie się zmieści miejsca w kabinie wystarczająco ja mam podobne zdanie mam 183 cm i mieszczę się sam za sobą. z bagażnikiem nie ma szału, ale jest pod ręką
To najsłabszy element samochodu. (Po miomo małego przebiegu- a ma już sporo latek) oczywiście robiony był rozrząd- po gwarancji bo rozsypał się niecałe 2 lata temu cena spora oczywiście poza aso. dzięki podwójnemu doładowaniu silnik całkiem żwawy, choć przydało by się mu ze 20 koników i kilka niutków więcej jest to opinia i moja i mojej ż żony
Generalnie poza bardzo krótką jedynką, ale ona taka musi być w tego typu aucie nie ma się do czego przyczepić. Skrzynia chodzi płynnie bez zacięć
sam układ jezdny bez zastrzeżeń, elementy nie zużywają sie zbyt szybko. Niestety na całym podwoziu i elementach nie polakierowanych pojawiła się korozja. Auto stoi pod chmurką, ale nie było w głębokiej wodzie
widoczność dobra we wszystkich kierunkach zarówno dla wysokiej jak i niskiej osoby
wszytko na swoim miejscu i intuicyjnie
bez zastrzeżeń przy zachowaniu wymiany filtrów co rok wszytko działa wydajnie i bez zastrzeżeń
Miejsca dla 4 osób pod dostatkiem przy 5 osobie niestety jest ciasno z tyłu. Spory zakres regulacji foteli i tylnej kanapy
Niestety w tylnej części samochodu wyciszenie jest słabe słychać szumy itp, z przodu jest lepiej. przy większych prędkościach powyżej 160 bardzo głośno
wymiana rozrządu spore pieniądze kosztowała, w codziennej ekspluatacji tragedii nie ma ,nie wykazują zbyt szybkiego zużycia poszczególne podzespoły, generalnie jest ok . Elemęny ekspluatacjne w rozsądnych cenach
cena zakupu ( była to nowość w segmencie) 140 tyś. troche drogo ale robi swoją robotę siedzi się trochę wyżej nad asfaltem, i napęd na 4 koła też działa całkiem sprawnie i wydajnei
Nagminnie przepalające się żarówki od doświetlania przejścia dla pieszych. poza tym ok
Bardzo szybie zużycie się rozrządu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]

14,0