Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV Facelifting

maksymalny, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Volkswagen Tiguan II SUV Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Od zawsze "marzyłem" o Tiguanie. Ale ciągle coś stało na przeszkodzie, żeby go kupić. Świetny samochód! Niesamowity komfort jazdy pod każdym względem! W planach był T-Roc - byłem na jeździe testowej z rodzinką i odradzali ten samochód, choć dla mnie był wystarczający. Ale oni byli nieugięci. Powiedziałem: "to wsiądźmy jeszcze na koniec do Tiguana". I już nie chciałem z niego wysiadać. Oni też. :) I do dziś ten "banan" na ustach nie zniknął.
Bardzo dynamiczny, ale i oszczędny.
Skrzynia biegów precyzyjna, najlepszy manual jakim kiedykolwiek jeździłem - a jest to mój 11 samochód w życiu.
Troszkę sztywny, ale za to bardzo precyzyjny, fajnie wybiera nierówności. Ale wbrew pozorom jest mega komfortowy.
Wszystko idealnie spasowane.
Po raz pierwszy mam tak dobrą widoczność w lusterku wstecznym. We wszystkie kierunki rewelacja.
Niemiecki minimalizm, ale to, co najważniejsze na miejscu, pod ręką. To mój pierwszy w życiu Volkswagen, ale momentalnie się przyzwyczaiłem do obsługi systemu. Wszystko intuicyjne.
Na razie wszystko ok.
Mam 195 cm wzrostu. Miejsca niesamowicie dużo. Każdy znajdzie dla siebie tyle miejsca, ile tylko potrzebuje.
Na niesamowitym poziomie! Pierwszy raz mam tak cicho w aucie, a żeby nie było miałem dużo samochodów różnych marek i VW mega pozytywnie zaskakuje.
Na razie nie miałem za dużo kosztów, ale pali naprawdę mało.
Rewelacyjny stosunek jakość/cena. Dostałem od dealera prawie 30 tys. zł rabatu, dlatego nie zastanawiałem się czy wybrać T-Roc'a czy Tiguana.
Na razie żadnych - za młode auto. Po jakimś czasie napiszę nową opinię.
Na razie żadnych - za młode auto. Po jakimś czasie napiszę nową opinię.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

5,8