Lista ocen Volkswagen Tiguan II SUV (71) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Anton
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Działa idealnie, biegi zmieniają się tak, że trudno to zauważyć (jest jakby jeden bieg), zmienia się tylko położenie wskazówki na obrotomierzu. W ustawieniu "normal" (czyli nie "sport") silnik zbiera się z ok. 1000-1200 obrotów na każdym biegu i przeważnie przy ok. 2000-2200 obrotów jest zmiana biegu na wyższy, jeżeli nie ciśnie się pedału gazu do samej podłogi. Trochę niskie te obroty, ale widocznie ten typ tak ma :) Dotychczas jeździłem...
~antoneos
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Jak dla mnie bomba. Zmiana biegów niemal niezauważalna. Przy ruszaniu też nie szarpie, dlatego dziwię się, że kilka osób pisało tu w opiniach o jakichś szarpnięciach przy ruszaniu. Wcześniej miałem m.in. trzy samochody z różnymi automatami hydraulicznymi. DSG jest szybsza. Natomiast zaletą hydraulicznych jest brak sprzęgieł ciernych, czyli takowe nie zużywają się z czasem. Nie oceniam jak duże przebiegi robi bezusterkowo DSG, ale jak na razie...
~Michal
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
po 14 tysiącach kilometrów awaria skrzyni DSG. Podczas jak zwykle spokojnej jazdy skrzynia włączyła tryb awaryjny - tylko pierwszy bieg (nawet bez wstecznego). Okazało się, że uszkodzony jest jakiś element, który musi być na nowo wyprodukowany w fabryce pod VIN pojazdu. Czas oczekiwania ponad 2 tygodnie.
~Bogdik
SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Bardzo dobra. Wcześniej miałem manuale i raczej z nich nie będę korzystał. Potrafi szarpnąć przy ruszaniu, ale to kwestia wprawy. Bardzo dobrze reaguje na pełne wciśnięcie gazu, szybko redukuje biegi i samochód sprawnie odjeżdża.
~Janusz
SUV 2.0 TSI BlueMotion Technology 220KM 162kW
BMW ma lepsze skrzynie, ale nie jest źle, a pewne niedociągnięcia można bardzo łatwo korygować dzięki łopatkom przy kierownicy. Skrzynia niestety czasami się gubi przy gwałtownych zmianach stylu jazdy
~ADJ75
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Bez zarzutu, czytałem opinię że coś tam w skrzyniach buczy - u mnie tego nie słychać, żadnych uwag. Jedyny minus to lekkie szarpnięcie przy zmianie biegu z 1 na 2.
~ARS
SUV 2.0 TSI 230KM 169kW
Dsg działa poprawnie. Jeżdżąc dieslem miałem zastrzeżenia, ale w benzynie reakcje na kick Down są ok, nie zwleka z redukcją lub szybkim ruszeniem z pod świateł.
~Andrzej
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
DSG jak do tej pory pracuje dobrze w wersji eco sprawia wrażenie jakby samochod się męczył w wersji sport do miasta ok bardzo dynamicznie za to w trasie troche wyje.
~Kabe
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Przy manualnej skrzyni biegi praktyczne same wskakują. Wzorowo. Na trasie wrzucony 6 bieg właściwie nie wymaga już zmiany. Komputer podpowiada by włączyć go już przy 60-65 km/h
Dziennik kosztów dla Volkswagen Tiguan II SUV
7,6
8,8
~Mirek
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
na razie topornie wchodzi 3 bieg, mam nadzieję że to chwilowe i w miarę czasu wszystko się ułoży. Najlepszym rozwiązaniem jest DSG ale trochę obawiałem się awaryjności.
Volkswagen Tiguan II SUV