Lista ocen Volkswagen Tiguan II SUV (64) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Anton
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik przy spokojnej jeździe właściwie nie jest słyszalny, słychać raczej tylko szum opon i opływ wiatru. Na autostradach do prędkości 160 km/h (niemiecka autostrada, jakby coś:)) jest wystarczająco cicho wewnątrz, a z większymi prędkościami nie jeździłem. Przy szybkości 130 km/h jest bardzo cicho, radyjko cicho sobie gra (dobrze słychać, nie trzeba pogłaśniać) i można swobodnie rozmawiać.
~Nowy użytkownik VW
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Tu znowu porównam do Toyoty i powiem ,że toyota jeszcze ma daleką drogę przed sobą w kwestii wyciszenia. Jeździłem Passatem na jedzie próbnej i przy wyższych prędkościach 140-160 był niestety cichszy od Tiguana. Oczywiście w Tiguanie jest cicho a w granicach prędkości przepisowych bardzo cicho.
~Bogdik
SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Silnik wyciszony bardzo dobrze. Nawet przy gwałtownym wciskaniu gazu w trybie sport nie ma dyskomfortu. Natomiast irytują wspomniane szumy opływowe po prawej stronie. Dodatkowo mocno słychać opory toczenia na oponach letnich (Michelin Premacy 3). Zimówki Hankook były cichsze.
~Janusz
SUV 2.0 TSI BlueMotion Technology 220KM 162kW
Ciche wnętrze do naprawdę wysokich prędkości. Na dziurawych drogach odgłosy pracy zawieszenia są akceptowalne i nie dokuczliwe. Natomiast w długich podróżach autostradą słychać jedynie szum wiatru przy wysokich prędkościach. Odgłosy silnika i zawieszenia nie docierają do wnętrza.
~antoneos
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Do prędkości 130 km/h jest wystarczająco cicho. Prawie jak w limuzynach:) Powyżej 130 zaczyna robić się głośniej, ale tragedii nie ma. Do 160 km/h jest spoko, a szybciej nie próbowałem. Jak na "samochód dla ludu", to czego chcieć więcej?
~Kamil 15. TSI DSG R Line FWD
SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
W środku jest bardzo cicho, chyba za sprawa jednostki napędowej, która nie wydaje przeraźliwych ryków w normalnym zakresie obrotów. Niestety przy piłowaniu auta na wysokich słyszymy ze mamy odczynienia z silnikiem 1.5. Wtedy jest dość głośno.
~Kabe
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Rewelacja, obawiałem się szumów dość dużych lusterek oraz z przednich słupków. Według mnie niewiele je słychać, a na pewno ciszej niż miałem w Golfie 6. W komplecie z bardzo cichyba 1,4TSI jest naprawdę dobrze. Duży atut tego auta.
~Jollym
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Auto wydaje się dość dobrze wyciszone, ale do pewnych prędkości 140-150, później robi się głośno, ale to raczej zasługa wyższej sylwetki. Silnik dobrze wyciszony, nie daje się we znaki przy takich prędkościach.
~Krzysiek
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
do 80km/h OK, ale powyżej i im szybciej tym coraz gorzej - duże szumy przy lusterkach; w VW Touran cisza była naet przy 160km/h a tutaj, i to w każdym Tigu - sprawdzałem specjalnie kilka różnych tak samo - przy 140km/h naprawdę szumi

Volkswagen Tiguan II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pablo
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Jest ok ale wyrazne szumy przy slupkach przednich. Zamkniecie drzwi (kazdych) wymaga sily i czasem mam wrazenie ze nie trzasnalem dosyc mocno i cos szumi od strony kierowcy (zazwyczaj nie szumi:)
Volkswagen Tiguan II SUV