Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV

Volkswagen Tiguan II SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Dość dynamiczny
Zawieszenie : Komfortowe
Przeniesienie napędu : Skrzynia szarpie przy małych prędkościach
W miarę ciche w mieście, na trasie, od ok. 100-110 robi się głośniej. 120 jest jeszcze w miarę, przy 140 jest już za głośno. Opinia subiektywna, dla kogoś może to być super cicho (jak przesiadł się z Tico). Spalanie chyba normalne, nie wiem. Po 4000 km głównie w dużym zakorkowanym mieście średnio 9,2l. Odcinki w mieście to często 12l nawet latem i 8km czy dłuższe (oczywiście klima non stop, żadnego otwierania okien - nie po to się ma w miarę wyciszony samochód żeby słuchać terkotania starych diesli obok i to wdychać). Na trasach, autostrada bądź krajówki może być poniżej 6l, z reguły 6-7l - chyba okej. Pozycja za kierownicą okej, miejsca dla w miarę wysokich sporo (186cm) z przodu i z tyłu. Klima z tyłu trochę biednie chodzi. Prowadzanie - nie mam pojęcia, bo wieloma nie jeździłem - do spokojnej jazdy okej. Widoczność bardzo dobra w każdą stronę. Systemy wspomagające dobre, nie wyobrażam sobie już jazdy bez blind spot monitora. Lane assist to taka ciekawostka, nieraz się totalnie gubi na rozwidleniach (powierzchnie wyłączone z ruchu) i prowadzi na śmierć. Na autostradzie działa bardzo dobrze. Rozpoznawanie znaków totalnie do dupy. ACC ekstra. Kamera cofania jest okej, jakość w porządku. Kręcenie kierownicą wygina linie prowadzące (niby oczywiste, ale nie w Toyota). System ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu to genialna sprawa. Wyjazd z ciasnego parkingu tyłem na drogę gdzie jedzie się 70 albo szybciej - o niebo bezpieczniejszy. Samochód potrafi się zatrzymać kiedy Ty nawet nie widzisz potencjalnej przeszkody/auta - parę razy się przydało. Klima działa dobrze. Dźwięk standardowego systemu audio bardzo zwyczajny, ani tragiczny, ale na pewno nie dobry. Silnik - ciągnie od dołu, można ruszać bardzo dynamicznie. Powiem inaczej, ciężko nie ruszyć dynamicznie. Pierwsze 20km/h trzeba bardzo delikatnie muskać gaz, inaczej rusza dość wartko. Automat jest dość powolny przy nagłym wyprzedzaniu, depnięciu gazu. Jak DSG jest takie szybkie (tak słyszałem), to aż strach co jest u innych. Nieraz od wdepnięcia gazu do zrzucenia biegów i ruszenia mija 1-2s. Ogólnie dynamika okej, powyżej 100 też w miarę rozsądnie można przyspieszyć (tzn. na autostradzie). Bagażnik wydaje się okej, ale to 600 coś litrów to jakaś bajka. Wygląda raczej na 350-380l. 600 litrów to wartość kiedy przesunie się tylną kanapą maksymalnie do przodu (wtedy pasażerowie muszą być bez nóg). Nawigacja jest dość słaba w porównaniu do Google Maps. Ale to chyba każda. Virtual Cockpit jest okej, ale w zasadzie... trochę bezużyteczny. Cały czas i tak patrzę na to samo. Jedyna przydatna opcja, to strzałki nawigacji (ale nie Google Maps!) na ekranie, ale do tego nie trzeba virtual cockpit. Na 1 rzut oka wydaje się super, po paru miesiącach - uważam że szkoda kasy.
Moc okej do stonowanej jazdy. Przy wyższych prędkościach brakuje odejścia dość znacznie.
Okej, ale wolna przy nagłym depnięciu (1-2 s opóźnienia) i szarpie przy niższych prędkościach (prawie zawsze).
Wydaje mi się, że jest dość twardo na dziurach w mieście. A dziur w Polsce jest dużo. Nie mam DCC.
Nie wiem co tu napisać, samochód póki co nowy, jaki jest każdy widzi.
Widoczność jest dobra, do przodu na boki i do tyłu. Polecam jednak wziąć co najmniej kamerę cofania - żałuję, że nie mam 360 stopni. Oczywiście w razie czego pomaga Park Assist, system jest bardzo dobry, ale czasem się myli (chce parkować prostopadle tam gdzie auta stoją równolegle).
Bardzo wygodne, mnóstwo miejsca dla wysokich. Zakres regulacji kierownicy trochę za mały.
Szybko grzeje jak w piekarniku. Ogólnie jeżdzę cały rok z klimą, latem i zimą, odparowanie szyb dobre.
Mnóstwo miejsca dla 4 wysokich osób. Dużo miejsca na kolana jak i na stopy z tyłu (dla osoby ok. 186cm).
Jest okej. W mieście dobrze izoluje, do 100-110 też. Powyżej robi się już lekko głośniej do 120. 140 - mogłoby być ciszej.
Narazie żadne. Pali sporo.
Chyba okej.
Brak