Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV

Silnik 2.0 TSI 230KM 169kW
Rok produkcji 2019
Volkswagen Tiguan II SUV 2.0 TSI 230KM 169kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Mam ten samochód krótko z przebiegiem 2100 km, ale jak do tej chwili jest w porządku.
Do tej pory silnik był na dotarciu, ale kilka razy próbowałem w miarę rozsądnie jego możliwości i przyznam, że nieźle się zbiera. Duża różnica na plus w stosunku do diesla 190 Km i benzyny 180 Km, odnoszę wrażenie, że dsg lepiej pracuje niżeli w dieslu. Jedynie na co można narzekac to spalanie, ale i tak jest lepiej niż się spodziewałem.
Dsg działa poprawnie. Jeżdżąc dieslem miałem zastrzeżenia, ale w benzynie reakcje na kick Down są ok, nie zwleka z redukcją lub szybkim ruszeniem z pod świateł.
Prowadzi się pewnie i cicho. Oczywiście pamiętajmy, że to SUV i z podobnymi samochodami należy go porównywać.
Auto wygląda sympatycznie może się podobać.
Mogło być lepiej, ale widziały gały co brały. Przy ostrym skręcaniu w prawo o ostrym kącie maska jest wysoko i trochę utrudnia widoczność, trzeba uważać na pieszych. Na parkingu nie ma problemu bardzo pomagają kamery 360.
Wszystko na swoim miejscu jak zwykle u Niemców
Rewelacja, szczególnie polecam webasto, inaczej wyobrażałem sobie jego pracę, ale jest znacznie lepiej od moich oczekiwań. Nie mogę go uruchamiać w garażu, ale po wyjeździe natychmiast jest nadmuch ciepłego powietrza i po dosłownie przejechaniu 1 km robi się ciepło w aucie.
Auto optymalne na moje potrzeby.Poprzednie auto miałem znacznie większe, ale w Tiguanie nie czuje się gorzej.
Silnik jest wyciszony dobrze, ale niestety opory powietrza powyżej 140 km/h powodują wzrost hałasu. Po mieście jest rewelacja cichutko przy prędkościach poniżej 140 również jest ok.
W sumie trudno to ocenić, ale poza spalaniem, którego się spodziewałem to poziom kosztów będzie oscylowal na poziome jak wiele innych samochodów.
Porównywałem wiele marek i padło na Tiga i do tej pory potwierdzam zasadność wyboru.
Brak
Brak