Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV

Inne : System audio
Inne : zwrotność
Inne : Wykonanie kokpitu
Karoseria : Słaba jakość lakieru
Daję tylko trzy, ze względu na stosunek ceny do jakości. Zapłaciłem za samochód 40 tyś, euro (mieszkam w Irlandii) i wymagałbym lepszego spasowania elementów wnętrza, a nie denerwować się ciągłymi trzaskami z kokpitu, głównie z tylnej klapy i kratek nawiewów, najbardziej pasażera. Jest to nie do zniesienia. Najedziemy na lekki dołek, a kratkę słychać tak jakby się łamał jakiś plastik. Dodatkowo też co jakiś czas słychać pstryknięcie obudowy licznika, tak jakby sprężynkę, nawet na gładkiej drodze. Mam też zastrzeżenia do jakości lakieru na karoserii, jest bardzo delikatny na odpryski. Strzeli w maskę czy to zderzak drobny kamyczek i już jest odprysk, mimo nałożonej powłoki ceramicznej 9h. Samochód ma też dużo zalet, prowadzi się praktycznie jak osobówka, jest bardzo stabilny w zakrętach i przy dużych szybkościach. Z minusów co do jazdy samochodem jedynie jest głośne tylne zawieszenie, tzn. bardzo czuć dołki, ale poprzednio miałem passata b8 i miałem podobnie. Dodam do plusów jeszcze bardzo dobre nagłośnienie w standardzie. Mimo wielu plusów jakie ma ten samochód dałem tylko trzy ze względu na okropne spasowanie elementów kokpitu. Jak czasami się zdarzy że nic mi nie trzeszczy to jazda tym samochodem jest obłędna, bardzo komfortowa jako jazda w mieście, jak i na trasie
Silnik w sumie dynamiczny, ale trochę za słaby do tego samochodu, mam też problem czasami z odpalaniem. Musi dłużej pokręcić rozrusznikiem, nawet w ciepłą pogodę. No i przy dynamicznej jeździe jak na 2.0 lubi trochę spalić
Typowa VW
bardzo słaba jakość lakieru, delikatny kamyczek uderzy w samochód i już odprysk
Bardzo dobra widoczność, łatwo wyczuć samochód na parkingu, dzięki dużym lusterkom
Bardzo ergonomiczny samochód, wszystko pod ręką, sporo dużych schowków, jedyne co to schowek przed pasażerem z przodu trochę mały, ale schowki w drzwiach to rekompensują
Bardzo dużo miejsca, z przodu jak i z tyłu, 4 wysokie dorosłe osoby zmieszczą się bez problemu
Wyciszenie ogólnie dobre, przy większych prędkościach nie słychać jakoś specjalnie opływu powietrza, ale podłoga jest słabo wyciszona, co słychać na gorszych drogach
Koszty jak na auto za taką cenę są naprawdę znikome
Dużo problemów z trzeszczeniem kokpitu, typowy vw, miałem passata b8 z 100 tys. km. przebiegu, ale tam się uporałem z trzeszczeniem i była cisza, tiguana mam od nowości i nie mogę sobie z nim rady dać tak trzeszczy

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 150KM 110kW [l/100km]

5,9