Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

tommy8104, 16 lat temu
Silnik 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Touareg I 2.5 R5 TDI 174KM 128kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacyjna pneumatyka ( lepsza jak w S klasie W220)
Karoseria : Skomentuj tę usterkę...
Ogólnie auto godne polecenia, jednak trzeba pamiętać o odpowiednim doborze serwisu,polecam silnik 3,0 tdi
Po zmianie oprogramowania w VW MOTORSPORT auto spisuje się zaskakująco dobrze jak na tak mały silnik,jestem zadowolony chodż przesiadłem się z dużo mocniejszegio auta klasy średnie
6 stopniowy manual pasuje mi bardzo dobrze,lubie zmieniac biegi wiec przy zamawianiu auta nie zastanawiałem sie przez chwilę
Pneumatyczne zawieszenie jest rewelacyjne,w trybie komfort "pływa" po podziurawionym Wrocławiu natomiast w trybie sport trzyma się rewelacyjnie
Szerokie słupki nieco utrudniaja widoczność ale parktronik z wyświetlaczem załatwia sprawe doskonale
Jak dla mnie to najlepszy SUV, gdyby miał V6 TDI byłby ideałem.Ktoś tu pisał o złym wykonaniu,to bzdura,plastiki są świetne a drewno prawdziwe,jak ktos twierdzi inaczej,znaczy,że nie jeżdził tym autem. ML i X5 nie pasują!!!
Nie mam zastrzerzeń,jak widać niektórzy piszą bzdury nie mając pojęcia jak jest naprawdę,
Dużo miejsca,bardzo wygodne fotele,długie trasy to prawdziwa frajda nawet w 4 osoby.Nawet z tyłu nie siedzi sie pionowo jak w wiekszości aut tej klasy
Silnik 2,5 jest głośny ale zawieszenie pracuje doskonale i po 3 latach prawie nic nie trzeszczy w środku
10-12 litrów czy to miasto czy trasa cieżko przekroczyć 12 a auto waży prawie 2,5 tony !!!
Teraz 3,0 tdi kosztuje tyle co w 2004 2,5 tdi a wtedy był 2,5 albo 5,0 diesel. Kosztował 300 tys a po 3,5 roku mam kupca za 140,uwazam,że wynik dobry. Jakość na wysokim poziomie
To co miało sie zepsuc już się zepsuło a serwis WOJTANOWICZ we Wrocławiu obsługuje te auta rewelacyjnie
Wymieniłem na gwarancji turbo i pompe wody, od tego czsu wszystko jest w porządku

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 R5 TDI 174KM 128kW [l/100km]

10,7