Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

tombi@konto.pl, 19 lat temu
Silnik 1.9 TDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 100KM 74kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Samochód niezawodny, pewny w prowadzeniu. Trochę za niski-mam problemy z przejazdem przez krótkie "garby". Poprzednio miałem Zafirę-sprzedałem przy 180 tys.km- (też nowy kupiony zaraz po wprowadzeniu modelu do sprzedaży) i po jakimś czasie byłem zniechęcony. Bez przerwy awarie i usterki. Od uszkodzenia przerywacza kierunkowskazy (w sobotę po południu w Hiszpani podczas powrotu do kraju) poprzez uszkodzenie sondy, elektrycznego zamykania szyb, przepalanie żarówek(nawet dwie te same jednego dniu) po pęknięcie kolektora ssąceg (podczas wyjazdu do Austrii). Prawie wszystkie po okresie gwarancji. Może dlatego Touran jest dla mnie ideałem.
Brakuje dynamiki przy wyprzedzaniu - trzeba się przyzwyczaić. Mam wymianę oleju co 15 tys. km (w Polsce nie umożliwiają skorzystania z Long Life) Od wymiany do wymiany muszę dolać ok. 0,5l oleju. Konieczność dolania jest sygnalizowana przez komputer pokładowy.
Rewelacja. Bardzo podoba mi się sześcistopniowa skrzynia. Zdecydowanie ma wpływ na spalanie. Biegi wchodzą pewnie.
Jeździłem kilkoma modelami - również vanami, ale tak pewnego układu jezdnego jeszcze nie miałem. Touran idzie jak "po szynach". Miałem kilka poślizgów, z których dzięki ESP wyszedłem bez problemu.
Bardzo dobra - jak to w vanach.
Wszystkie przełączniki są w odpowiednim miejscu. Żadnych problemów z dostosowaniem się do ich używania. Wygodne fotele. Żadnego zmęczenia nawet przy bardzo długich trasach (ponad 1300 km dziennie)- polecam tempomat.. Bardzo przydatne schowki, których nie brakuje. Świetny pomysł ze schowkami nad lusterkiem. Bardzo dobry komputer pokładowy (właściwie dwa). Jeden działa w trybie dziennym - kasuje się po dłuższym postoju. Drugi działa do skasowania lub 5000 km. Mam starszy model - brakuje mi regulowanego podłokietnika. W nowym to już standard.
Posiadam climatronic dwustrefowy. Działa bez zarzutu. Touran się szybko nagrzewa podczas zimy. Przednia szyba ogrzewana-szczególnie przydatne w zimie.
Wystarczająca. Przednie siedzenia regulowane na wysokość. Więcej niż w Zafirze.
Trochę słychać silnik - 1.9 TDI. Może nowe 2.0 są cichsze. Poza tym - bez zastrzeń.
Rewelacja. średnie spalanie ok. 6.2 l. A nie jeżdzę wolno. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, że mnie ktoś wyprzedza. Poniżej 100km/h ok 5,5 l/100km.
Wart swojej ceny (zwłaszcza jak się dobrze potarguje). Z tego co przeczytałem w innych komentarzach, jestem zadowolony, że kupiłem 1,9 TDI bo zdecydowanie mniej pali - co najmniej o 1 litr.
Wszystkie awarie to - przepaliły mi się 2 żarówki z tyłu i jedna z przodu - samochód 16 miesięczny.
Poważnych usterek nie było.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touran I 1.9 TDI 100KM 74kW
6,7