Ocena kierowcy - Volkswagen Touran I

Rok produkcji 2005
Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : lux
Karoseria : rdza
Auto bardzo ciekawe, wiele schowków, przestrzeń, komfort. Coś innego niż zwykłe kombi a o to mi chodziło. Kupiłem drogo bardzo drogo ale tylko o tym aucie dowiedziałem się wszystkiego od podszewki. Głównym rywalem i była Corolla Verso oczywiście benzyna 1.8 ale zewnętrznie Touran mi się bardziej widzi za to środek w Corolli fajniejszy tylko fotele gorsze, no i silnik szukałem Tourana 1.6 MPI tyle że znalezienie dobrego było nie możliwe, jest 1.9 TDI a silnik w Corolli 1.8 podobno wadliwy pije olej jak szalony po za tym źle wspominam Avensis tez brała olej i to ogrom. Touran mnie cieszy bardzo wybaczam mu tandetne plastiki w środku i jak ktoś mi jeszcze raz powie że np Skoda jest gorszej jakości w środku od VW to go wyśmieje, Octavia była zbita i solidna nic tam nie trzeszczało nie pukało a Touran to taki Seat ibiza jeśli chodzi o jakość wykonania. Najlepsze ma chyba zawieszenie bo idzie jak przyklejony po zakrętach na prostej trochę nie spokojny ale jest super. Silnik wiadomo byle nie BXE BLS nie wspominając o 2.0 TDI. Auto daje radość z jazdy i z posiadania czego więcej trzeba.
Jak dbasz tak masz, dobre paliwo i wymieniać podzespoły nie jak się zepsują tylko zanim to zrobią. Zalewać Motulem 5w30 i nie żałować na części dobrych marek.
Biegi wchodzą perfekcyjnie do tego jest ich 6 baja
Twardy, bezpieczny, przewidywalny i posłuszny do tego ESP
Żeby każdy taką miał, zwykłe osobówki mogą pozazdrościć
Wiadomo
Wolno schładza klima, w Skodzie zwykły schładzacz robił to piorunem a tu lipa, grzanie za to super
jest pod dostatkiem
kanciak więc dmucha jak by uszczelek nie było przy sporej prędkości to nie Audi nie stety
Kupujemy auto takie by nas było stać je utrzymac więc super
ok
rysujące się plastiki powlekane jakimś gilem z nosa
BKC więc nie ma

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]