Lista ocen Volkswagen Touran I 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2010 (40) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bartek@proban.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Niektórzy użytkownicy sądzą że jest troszkę głośny... Moim zdaniem jest doskonale wyciszony.Do tej pory poruszałem się tylko autami z silnikami benzynowymi i uważam że ten silnik w niczym im nie ustępuje. Rewelacja ! Kupując to auto myślałem że 105 koni to troszkę mało lecz radzi sobie super.Jechałem na urlop załadowany po sam dach,nic to nie przeszkodziło w płynnym wyprzedzaniu. Miałem chęć na wersję 2,0 140 koni ale sprzedawca mi odradził...
~eljacmar@neostrada.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
im większa prędkość pojazdu tym jest w nim ciszej.Przy zakupie pojazdu polecam firmę www.tourany.pl z Zabrza.Gość który sprzedaje te samochody ma o nich pojęcie i jest w tym temacie niesamowicie opykany.Przy tym należy wyrażnie podkreślić ,iż pojazdy przez niego sprzedawane biorąc pod uwagę ,ich faktyczny stan techniczny nie są drogie.Cena ich jest adekwatna do stanu technicznego.Ja wiem jedno,że jak będę zmieniał Tourana na...
~pyzdra
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Jeśli ktoś nie jeździł wcześniej dieslem to musi się przyzwyczaić. Jest kilka punktów które trzeba przestrzegać: po włączeniu należy odczekać 10s; nie wolno za mocno gazować zanim silnik się nie rozgrzeje; po dłuższej jeździe należy odczekać zanim się wyłączy; nie jeździć zbyt wolno na wysokim biegu itp... Jeżdżę spokojnie, ale 1.9 TDI 105KM to moim zdaniem minimum do tego auta. Teraz bym wolał 1,4 TSI 140KM.
~Michał
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Nigdy mnie nie zawiodł. Przy 230tyś km wymiana turbiny A przy 250 dwumasy. Turbina regenerowana za 1300 zl A dwumasa około 3000. To wszystkie duże koszty. Mam silnik w oznaczeniu BXE ten podobno awaryjny. Prawie 300 tyś i zero problemu. Olej wymieniam co 10 Max 15 tyś km. I jedzie dalej .
~kulas
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik przyzwoity, jeżeli chodzi o jego wady, to jest dość głośny, ale taka już przypadłość tej konstrukcji. Na szczęście jest to zrekompensowane charakterystyką silnika... motor posiada wyraźny moment obrotowy już od 1500 obrotów, a po załączeniu turbo jest jeszcze lepiej.
~chudy90ert
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Na początku myślałem ze 105 km na ten samochodzik to za mało myślałem nawet nad 2.0 tdi ale natknąłem się za wiele negatywnych opinii na jego temat i zdecydowałem się na 1.9 nie jest najgorszy ale apetyt rośnie w miarę jedzenie i już myślę o 2 litrowym benzynowym silniku:D
~macia18@poczta.onet.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik pracuje równo, pali bez żadnego problemu nawet w siarczyste mrozy, ale ma przejechane zaledwie 3200 km, więc nie mam obiektywnego poglądu na sprawę. 105 km chyba jest ok. Jeżdżę spokojnie więc mocy jak dla mnie jest wystarczająco. Jak trzeba ładnie przyspiesza.
~andrzej
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Jedyny słuszny wybór , w serwisie 95 % awarii to silniki 2,0 140 KM .Jeżeli komuś nie odpowiada taka moc silnika to szukajcie innego samochodu. Brak filtra cząstek sadzy gwarantuje bezproblemową jazdę. Moc wystarczająca . ocena 4
~Szeryf
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Dość elastyczny, choć na trzecim biegu przy prędkości 40 km/h (przypadek :)) ledwo się dźwiga. Z czasem brakuje tych 20-30 kucyków, bo biegi są dość krótkie. Mam wersję BXE, naczytałem się o panewkach ale u mnie z przebiegiem
~embi
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
To tylko 105 KM więc trudno oczekiwać cudów. Jeśli ktoś lubi dynamiczną jazdę to taki silnik nie będzie dobrym rozwiązaniem. Praca spokojna, ale głośna. Chć to akurat kwestia wyciszenia komory silnika i kabiny.