Lista ocen Volkswagen Touran II (12) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kazik
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Hałasujące teleskopy niewymienialne przez serwis. Sam je wymieniłem za 160zł/parę. Pokrętło ustawienia fotela pasażera pęknięte w środku (część wewnątrz fotela) - serwis jednoznacznie twierdził, że to moja wina - usterka mechaniczna. JASNE. Musiałbym chyba kopać w fotel, żeby takie pęknięcie spowodować. Koszt nowego pokrętła - 10zł. Kwoty symboliczne biorąc pod uwagę markę oraz cenę zakupu wynoszącą ponad 110.000zł. Gdyby serwis Bednarka z...
~Arko
Minivan 1.6 TDI BlueMotion 105KM 77kW
Bardzo usterkowy samochód ( jest 2010 r )i był to jeden z wielu powodów na NIE .Kłopoty z elektryka, elektronika,oświetleniem 3x . Bardzo mi przykro ale już nigdy nie kupię VW . Do tego po dokładnym sprawdzeniu uświadomiłem sobie że Touran wedle niemieckich testów i opiń specialistów DEKRA TUV jest najgorszym autem w swojej klasie nawet Renault Scenik III wypadł lepiej więc za co dałem 98 tyś zł no za co.
~tomaszurgot
Minivan 1.2 105KM 77kW
W dwóch miejscach nie były wciśnięte w zatrzaski plastiki podsufitki i fotela kierowcy. Obyło się bez wizyty w ASO. Po przyłożeniu odrobiny siły wszystko wskoczyło w swoje miejsce i już problem się nie powtórzył. Delikatnie odstający schowek pasażera i schowek w desce rozdzielczej w niczym nie przeszkadza (może się czepiam ale w Audi było perfekcyjnie)
~Zadowolony
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Problemem było tylko pamiętanie o tym, że 1.4 TSI aby był bezawaryjny wymaga szczególnego traktowania, co chwilami nieco ograniczało przyjemność z użytkowania. Ale się opłaciło, bo auto nie sprawiało problemów. Trudno mi powiedzieć, czy dalej będzie spisywał się tak dobrze, ale w czasie mojej eksploatacji było naprawdę rewelacyjnie.
~ASz
Minivan 1.2 105KM 77kW
Po zakupie samochodu pojawiły się lekkie stuki z tyłu auta, byłem przekonany że to coś w zawieszeniu. Okazało się, że zamek w tylnej klapie wymagał drobnej regulacji, mechanik w ASO w minutę bezbłędnie rozpoznał skąd dobiega niepokojący dźwięk.
~APK
Minivan 1.2 105KM 77kW
Przy opadach śniegu czujnik opadów nie zawsze na czas załączył wycieraczki, nawet w max położeniu przełącznika; zawsze można sobie "machnąć" chwilówką. Przy deszczu bez problemów.
~mk
Minivan 1.2 105KM 77kW
Tapicerka na podłodze obcięta jest co do minimetra, zdarzyło mi się że wyskoczyła spod osłony progu. W zimie skrzypią teleskopy klapy bagażnika.
~Bubr77
Minivan 1.6 TDI 105KM 77kW
kapryśne lusterka elektryczne. po wlączeniu/wylączeniu odchylają się kiedy chcą, czasem trzeba poczekać kilka minut!
~Karol
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Jeszcze nic (kompletnie nic) sie nie zepsuło, ale to roczne auto.
~Majkel Dżekson
Minivan 1.6 TDI 105KM 77kW
Na razie cisza i spokój, ale przebieg znikomy