Lista ocen Volkswagen Touran II (14) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomaszurgot
Minivan 1.2 105KM 77kW
Idealnie dobrany małolitrażowy silniczek. Najpierw powinno się proponować jazdę próbną bez podawania pojemności silnika i jego mocy a potem niejeden niedowiarek przecierał by oczy ze zdumienia. To naprawdę wystarczająca jednostka do tego autka - wystarczająco dynamiczna i bardzo oszczędna. Kierowcy ze sportowym zacięciem powinni wybrać mocniejszy silnik ale dla ojców rodzin ten w zupełności wystarczy. Nawet mocno załadowany Touran 6 osobami i...
~Zadowolony
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Z punktu widzenia użytkowania 5 gwiazdek z plusem. Ale niestety legenda 1.4 TSI robi swoje - olej trzeba często zmieniać, unikać niskich obrotów, unikać nadmiernego obciążenia, a i tak nie ma 100% pewności, że nic się nie posypie. W roczniku 2013 ponoć rozrząd był już poprawiony, ale trafiła się awaria po 80-ciu tysiącach (prawdopodobnie skończyło się na napinaczu, choć ASO w ramach procedury naprawczej nie podzieliło się tą tajemną wiedzą)....
~Karol
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Elastyczność silnika dzięki turbinie jak w dieslu, komputer już przy 70km/h i obrotach około 1800 proponuje 6 bieg i silniczek daje radę, choć przyspieszenie wtedy żadne - czuć brak rezerwy mocy. Ale kto chce się ścigać, też da radę przy redukckji i obrotach do 4000/min. Gorzej z kulturą pracy - zimny silnik na wolnych obrotach tarpie całym autem niemiłosiernie, aż żal. Jeszcze nie wiem, jak będzie z trwałością, na razie niecały rok jazdy i...
~Zwinny1990
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik... Studnia bez dna. Psuje sie wszystko co mozliwe, podzespoly wytrzymuja 1/3 tego co powinny. Orginalny przebieg nie zaden krecony a Jak tylko licznik przekroczyl 100 tys to co miesiac COS do wymiany i to nie drobne rzeczy za Pare zl tylko za kilkaset zl.
~Kazik
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Silnik jest całkiem żwawy - jak na wagę i gabaryty auta w zupełności wystarcza. Wyprzedzanie jest dynamiczne. Spalanie w mieście (w centrum) na poziomie 10-11 litrów to norma (uznaję to raczej za zaletę biorąc pod uwagę mój styl jazdy, benzynę i gabaryty auta).
~mk
Minivan 1.2 105KM 77kW
Nie ma co się bać tego silnika - prosta, nieco archaiczna konstrukcja z dołożoną sprężarką. Jeżeli chodzi o osiągi - wcześniej miałem Scenica 1,9 dCi 103 km, VW jedzie zdecydowanie lepiej. Ciągnie od samego dołu, miło przyspiesza. Mocy zaczyna brakować przy 4 osobach i klimatyzacji.
~APK
Minivan 1.2 105KM 77kW
Mimo kilku opinii niedowiarków (internet), powątpiewających czy silnik 1.2 TSI 105KM jest w stanie w ogóle poruszyć te prawie 1400 kg, zdecydowałem się na ten silnik. I naprawdę nie żałuję. Przy spokojnej jeździe cichy, przy zdecydowanej -pomruk budzący zaufanie.
~myszyn81
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
działa, ale nie jest to demon szybkości i przyspieszenia. Jest dość głośny także rzadko przekraczam 2500 obrotów bo nie lubię hałasu. 7000km przejechałem bez dolewania oleju. Mam jeszcze ponad połowę prawidłowego stanu.
~ASz
Minivan 1.2 105KM 77kW
Na początku chciałem wybrać większy silnik, ale jazda testowa przekonała mnie do 1.2 i nie żałuję wyboru. Wcześniej jeździłem Oplem Zafirą 1.8, moje odczucie podczas jazdy jest takie, że silnik 1.2 jest mocniejszy.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touran II
6,9
8,4
~Bubr77
Minivan 1.6 TDI 105KM 77kW
Silnik 105KM (TDI) ze skrzynia DSG to porazka, jesli chodzi o dynamike.12,8s do setki nie pozwala na sprawne wyprzedzanie w trasie z pelnym załadunkiem. Jest to auto rodzinne więc dynamika powinna być lepsza.