Lista ocen Volkswagen Touran III (38) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Pomimo małego przebiegu pojawiał się problem software'owy w systemie infotainment - nie było można ustawić climatronica. Konieczne było przeflashowanie systemu w serwisie. Uchwyt nad głową kierowcy zaczął sam z siebie opadać (naprawione w serwisie) Szybko doszło do awarii końcówki drążka z tyłu. NIe przypominam sobie, abym zrobił coś, co mogłoby go zepsuć, więc albo pech albo fabryczne, montowane są z plasteliny - czas pokaże.
~Krzysztof
Minivan 1.8 TSI 180KM 132kW
Zepsuty mechanizm otwierania wlewu paliwa. Kiedyś przywiesiła się klampka recylkulacji powietrza. Po resecie nie ma już błędów. Niebezpieczny system Start-Stop. To trzeba odrazu wyłączać a najlepiej permanentnie zdeaktywować bo auto potrafi zgasnąć w momencie, którego niekoniecznie sobie życzysz.
~napewnonieVW
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Jak powyżej: dolewki oleju (2 ltr), wycieraczki. Co jakiś czas zapalają się kontrolki systemu stabilizacji lub czujników parkowania przy pierwszym włączeniu z rana. Ale po ponownym wyłącz/włącz już się nie świecą i wszystko działa. Więc widocznie ten typ tak ma - na przeglądach nic nie wychodziło.
~Wolfgang
Minivan 1.4 TSI 150KM 110kW
Po 70 tyś do wymiany był jakiś zawór/ czujnik oleju. Co kosztowało w ASO 1000 PLN. Autko akurat świeżo po gwarancji ale dobrej woli ze strony VW nie było. Szkoda. Mam nadzieje ze to pojedyńczy taki wybryk. Oby dalej bez niespodzianek
~OkPPeter12f
Minivan 2.0 TDI 150KM 110kW
na razie nic, za mały przebieg, zobaczymy po 200 tys. km... choć byłem na jednej akcji serwisowej vw, dostałem pismo z centrali vw, że mam umówic się do serwisu na poprawę oświetlenia ambientowego w wersjach ze szklanym dachem.
~Marcin
Minivan 2.0 TDI 150KM 110kW
piszczy podnośnik szyby kierowcy, nie działają już automatyczne wycieraczki, wymieniona sprężyna zawieszenia przód, wymieniony czujnik temperatury zewnętrznej, wypalany DPF.
~Mariusz
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Problemy z android auto - zrywa połączenie z telefonem co bardzo irytuje. Sprawdzali w ASO i niby wszystko ok ale problem nadal jest. Jeszcze to będę reklamował
~Mitsu4
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Zupełnie nie spasowane niektóre elementy w środku, błędy w spasowaniu zderzaka, nie domykające się drzwi, jakieś trzeszczące odgłosy z bagażnika, piszczące dźwięki z wentylacji.
~rimski
Minivan 1.8 TSI 180KM 132kW
Nieprzyjemne drżenie plastiku przy przedniej szybie od strony pasażera - słychać jak jadę od 80 km/h po nie do końca gładkim asfalcie. Irytujące zwłaszcza w nowym samochodzie.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touran III
6,9
8,7
~witoldwegielek
Minivan 2.0 TDI 150KM 110kW
Auto kupiłem z rozszerzoną gwarancją więc dopiero od roku jeżdżę z uwagą na te tematy, ale generalnie nic sobie nie przypominam żeby się działo