Lista ocen Volkswagen Touran III (37) - Widoczność

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Flaszkens
Minivan 1.4 TSI 150KM 110kW
Do niczego nie mogę się bardziej przyczepić. Widoczność bardzo dobra. Ogromna przednia szyba, ale i tak trzeba wyglądać aby zobaczyć światła jak się stoi blisko ;-) Tutaj to chyba tylko C4 i opel zafira z odsuwaną podsufitką są mistrzami widoczności. Trójkąty przy słupkach A mimo iż nie najmniejsze to dla mnie zbędne albo jeszcze się nie nauczyłem z nich korzystać, albo nie zwracam na to uwagi. Przez tylnią szybę bardzo dobrze widać ale tylko...
~Łukasz
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Widoczność jest ok. Co prawda kamera cofania (wiem, że nie do końca jest to widoczność jako taka) jest totalną pomyłką, gdyż nie dość, że rozdzieloczość obrazu to początek dekady to brakuje na ekranie linii skrętnych markujących manewr, a umiejscowienie fizyczne kamery (tuż pod klapą bagażnika) owocuje częstym zabrudzeniem obiektywu. Jest to frustrujące do tego stopnia, że dłuższa trasa w gorszej pogodzie będzie niemal 100% gwarancją na to, że...
~rimski
Minivan 1.8 TSI 180KM 132kW
Widoczność dobra, dosyć szeroki słupek środkowy + zagłówek pasażera ogranicza nieco widoczność na prawo-bok, prawo-tył, lewo-bok dobrze, lewo-tył słabo, muszę porządnie się skręcić (ale przynajmniej kręgosłup rozruszam ;) Najbardziej mi się podoba dach panoramiczny (jest otwierany) - może nie w kategorii widoczność, ale naprawdę dużo zmienia w samochodzie, wnętrze jaśniejsze, optycznie wydaje się jeszcze większe niż jest, polecam.
~BreakNeckHeart7
Minivan 1.8 TSI 180KM 132kW
Wzorowa. Po doposażeniu w czujniki parkowania i kamerę (polecam) żadne okoliczności parkingowe nie będą stresujące. Szczególnie że samochód nie jest przesadnie długi ani szeroki. W porównaniu z np. Sharanem albo Mondeo jest dużo bardziej kompaktowy
~Krzysztof
Minivan 1.8 TSI 180KM 132kW
Widoczność bardzo dobra. Siedzi się wysoko, krótka maska i zwis przedni powodują, że widoczność do przodu jest bardzo dobra. Na boki również z uwagi na duże okna. Do tyłu mogoby być lepiej, ale tu pomaga kamerka cofania.
~Andrzej Perk
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Widoczność dobra, chociaż słupek przedni trochę organiczna widoczność (typowe w autach produkowanych od kilkunastu lat). Jednak zajęcie "wysokiej" pozycji (podniesienie fotela) utrudnia wsiadanie.
~luka
Minivan 1.4 TSI 150KM 110kW
W tylnym lusterku przeszkadzają trochę zagłówki (mam wrażenie że w Scenicu było lepiej) poza tym super. Świetne boczne lusterka mam wrażenie że znacznie zminimalizowały strefę "martwą"
~witoldwegielek
Minivan 2.0 TDI 150KM 110kW
Nie mam zbyt dużej skali porównawczej ale wg mnie bardzo dobra, siedzi się wysoko. Wiadomo jak foteliki mają podniesione zagłówki to w tylnej szybie mało co widać ale to siła wyższa
~Wojteklubiauta
Minivan 1.4 TSI 150KM 110kW
Świetne lusterka, jest kamera cofania. Widać idealnie. Ważne, że kamera cofania jest doświetlana przez dwa światła wsteczne. Widać wszystko nawet w nieoświetlonych miejscach.

Volkswagen Touran III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Rad
Minivan 2.0 TDI 150KM 110kW
Bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach. Kamera poprawia komfort cofania i parkowania, ale za pomocą czujników można to zrobić bardzo dokładanie.