Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Silnik 2.0 TDI SCR 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Touran III 2.0 TDI SCR 190KM 140kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestronność kabiny i funkcjonalność
Silnik : Naprawdę zrywny i elastyczny. A to wszystko przy niskim spalaniu.
Chyba najlepszy wóz w swojej klasie. Mimo relatywnie skromnych gabarytów zewn., zaskakuje ilością miejsca w swojej klasie oraz funkcjonalnością. Pięcioosobowa rodzina zmieści się w nim bez trudu, a spory bagażnik połknie wszystkie wakacyjne walizki bez konieczności montowania boxu dachowego,. Ponadto wóz naprawdę dobrze się prowadzi, a w "mojej" wersji silnikowej zapewnia co najmniej wystarczające osiągi. I to przy naprawdę niskim zużyciu paliwa.
Wybrałem sprawdzoną jednostkę 2.0 TDI w najmocniejszej wersji 190 KM. Auto ma naprawdę przyzwoitą dynamikę (8 sek. do "setki"), a 400Nm pozwala na bezstresowe wyprzedzanie. No i cieszy przy tym wszystkim naprawdę niskie spalanie :)
Znana i popularna "dwusprzęgłówka" DSG z 6 przełożeniami. W zasadzie brak zastrzeżeń - pracuje szybko i gładko, kickdown też szybki. Nie ma się czego przyczepić :)
Do pełni szczęścia brakuje minimalnie bardziej bezpośredniego układu kierowniczego, takiego jak znajdziemy w S-Maxie. Ale poza tym super - nie mamy w ogóle wrażenia podróżowania "autobusem". Zawieszenie idealnie łączy komfort z precyzją prowadzenia. Brak zastrzeżeń.
Volkswageny po 2015 roku naprawdę wyładniały i to samo stało się z Touranem. Normalna wersja prezentuje się OK, ale pakiet R-Line wraz z 18" kołami robi robotę. Polecam wszystkim, który chcą mieć ładnie i dynamicznie wyglądającego vana (da się).
Przód, boki OK, z tyły trochę gorzej. No ale od czego jest kamera parkowania i czujniki?
Jak to w VW - wszystko poukładane, na swoim miejscu, łatwe do odnalezienia i intuicyjne w obsłudze. Pod tym kątem VW nie ma sobie równych.
Dzięki specjalnej konstrukcji pompy wody, ciepłe powietrze zimą zaczyna lecieć przez nawiewy po przejechaniu może 2-3 km. Super! Automatyczna klimatyzacja działa również bardzo sprawnie.
Największe zaskoczenie - jak auto o długości nieco ponad 4,5m może być tak przestronne w środku? Jeździłem testowo S-Maxem i jest w nim tyle samo miejsca, a gabarytowo auto jest odczuwalnie większe. Ogromnyi plus za 3 niezależne tylne fotele, z których każdy można regulować oddzielnie w dowolny sposób. Bagażnik ma nominalne jakoś ponad 800 litrów - i jest naprawdę spory i ustawny. Dla rodziny 2+3 auto idealne :)
Jest OK, choć przy wyższych autostradowych prędkościach szum wiatru jest odczuwalny. Nic się nie poradzi na podwyższoną sylwetkę.
Nie wiem bo mam wykupioną przedłużoną gwarancję oraz pakiet przeglądów :)
Ceny z konfiguratorów mogą nieco odstraszać, ale wierzcie mi - Ford za auto o porównywalnych parametrach będzie chciał więcej :) No i warto dzwonić po salonach. Bez trudu otrzymacie w VW rabat.
Póki co totalny spokój
JW.