Ocena kierowcy - Volkswagen up! Hatchback 5d Facelifting

Hubert, 5 lat temu
Rok produkcji 2018
Volkswagen up! Hatchback 5d Facelifting 1.0 75KM 55kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Inne : - Wielkość bagażnika
Inne : - skrzynia ASG
Wspaniały do miasta. Ładny, przestronny, wszędzie zaparkuje, świetnie się prowadzi, duży bagażnik. Pali 4 litry. W trasie 5 litrów. Uwielbiam go. Skrzynia automatyczna zdecydowanie godna polecenia i nie czytajcie tych, co na nią narzekają! Wady zaczynają się dopiero poza miastem, a wiem co mówię, bo zrobiliśmy sobie nim 3-tygodniowe wakacje z rowerami na dachu i pełnym bagażnikiem. Jeździ się spoko, ale jest jednak trochę za mało mocy i za głośno. Ale hej, to miejski samochód.
Na miasto idealnie, na trasę trochę by się jeszcze przydało mocy. Naprawdę mało pali. Do 90km/h przyśpiesza całkiem żwawo. Ale zapomnijcie o wyprzedzaniu na jednopasmówce.
Skrzynia ASG jest super. Jeździłem multitronikiem, DSG i klasycznym automatem - ASG zachowuje się jak ten ostatni, tylko dodatkowo dba o ultraniskie spalanie. Jeździ raczej spokojnie, wcześnie zmienia biegi, ale jest naprawdę dobrze. Czyli - zmiany biegów czuć, ale nie jest to uciążliwe. Jak mocniej przyciśniemy i automat postanowi zrobić redukcję, to trochę to trwa., ale po dwóch dniach już się tego nie zauważa. Z ciekawostek - po puszczeniu hamulca up! nie rusza, trzeba wcisnąć gaz.
Rewelacja. Trzyma się drogi, ma fajne, twardawe zawieszenie. Jak wieje wiatr to trochę czuć.
Jest piękny, dziewczyny się za nim oglądają :-p Zdecydowanie ładniejszy niż wersja sprzed liftingu. Czarny dach do białego lakieru i przyciemniana szyba z tyłu robią różnicę.
Widoczność bardzo dobra. Przednia szyba mogłaby być poprowadzona wyżej, bo czasem nie widać świateł (ale można obniżyć fotel). Słupki A są spore.
Wszystko na swoim miejscu. Wada - kierownica zasłania prędkościomierz. Można ją regulować, fotel też, ale i tak zasłania.
Całkiem szybko chłodzi, ale przy upałach mogłoby chłodzić nieco bardziej. Dobrze zaprojektowane i ładne nawiewy boczne. Ogrzewania jeszcze nie testowałem
Up! jest mistrzem przestrzeni. Super wygodne fotele, mega dużo przestrzeni dla pasażerów z przodu, całkiem przyzwoicie z tylu. Zaskakująco duży bagażnik.
Powyżej 100km/h i z jakimś tam obciążeniem buczy i szumi jak głupi. W mieście jest ok, słychać przyjemną dla ucha pracę 3 cylindrów, ale można swobodne rozmawiać i wszystko. Jazda po mokrym albo po żwirze powoduje odgłosy stukania/chlapania w blachę nadkoli.
Pali bardzo mało - 4 litry miasto, 5 litrów trasa z obciążeniem. To też zasługa ASG, które dba o wczesne zmienianie biegów i eko-jazdę.
Mała miesięczna rata - z tego, co się zorientowałem, VW ma najlepszą ofertę na rynku jeśli chodzi o kredyt/leasing z wysokim wykupem (wykup po 4 latach za ponad połowę wartości). Mi się opłaca. Mam poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Niska rata, komfort za kierownicą, mało pali, wyglądem nie przynosi wstydu i jeszcze mam w mieście ze dwa razy więcej miejsc parkingowych niż wielkie, nie mieszczące się nigdzie SUVy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 75KM 55kW [l/100km]

3,5