Lista ocen Volkswagen up! (38) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DanielK.
Hatchback 3d 1.0 60KM 44kW
Hmm tutaj też nie ma co się oszukiwać. Panda spalała w mieście dobre 8,5/100 w trasie przy stałym 90/100 ok 5,5/100 a z wyprzedzaniem ok 6-7/100 - rekord spalania w pandzie to coś ok 4,8 z tego co pamiętam ale przy 80km/h przy nocnej jeździe. Teraz VW up-ek: w trasie przy jeździe 90-100 jest w stanie z klimą wypić ok 5-5,5/100. Dokładając wyprzedzane robi się nam ponad 6,5/100. Miasto na spokojnie można zejść ok 7/100 ale przy baardzo...
~Jonasz
Hatchback 3d 1.0 60KM 44kW
Mogły by być niższe. Jeśli chodzi o serwis w VW to wogole lubią sobie pojechać, np. 600 zł za olej + przegląd, jeśli auto jest nowe, na gwarancji to taka przygoda czeka nas co 15 tyś km! Jeśli chodzi o części, to mały wybór zamienników. Póki co nic się nie popsuło i pióra do wycieraczek za 100 zł tez można przeboleć! Auto jest dość proste w konstrukcji, więc samodzielne reperatury, np wymiana żarówek, nie powinny być drogie
~BigMac
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
Przy jezdzie miejskiej czyli start,swiatla stopy itd. 2-3 km, czasami 5-10km ) spalanie wynosi 7 litrow . Czyli tyle ile sie spodziewalem .W katalogowe bajki nie wierze . Byc moze przy jezdzie 25km lub wiecej z bardziej stala predkoscia spalanie zejdzie do 5.5-6 litrow ale napewno nie mniej. Seicento, Panda 1.1 /1.2 pali tyle samo. Silnik 1.4 zjadl by tyle samo a frajda z jazdy 10x wieksza by byla albo taki 1.2 TSI
~Hayabusamen
Hatchback 5d 1.0 BlueMotion Technology 75KM 55kW
Spalanie to najmocniejszy atut tego auta. Diesle nie mają szans :) Up! nie ma konkurencji. Może to wpływ wersji bluemotion, czyli systemu start-stop, opon o niskim oporze toczenia i rekuperacji, czyli odzyskiwanie energii z hamowania. Przy spokojnej jeździe 80-90 kmh - średnie spalanie na odcinku 25 km wynosi 3,7L. Przy normalnej jeździe 100-110 kmh pali 4,2. Średnie spalanie z odcinka 5000 km to 4,2 L.
~Jg
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Jak na razie jestem zadowolony - samochód nie obciąża mocno portfela. Kupiłem, bo nie widziałem sensu utrzymywania diesla przy dość dużych procentowo przebiegach w mieście. Poza tym za niewiele ponad 300 zł można mieć w Upie przyzwoitej klasy koło zimowe (oryginalna felga stalowa 14" z oponą ze średniej półki - np. Nokian) - w autach, którymi jeździłem do tej pory, było to nie do pomyślenia.
~baki126
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Auto mało pali i ma niedużą pojemność, więc rachunki za paliwo i opłaty nie rujnują. Po minięciu gwarancji sami zmieniamy w nim oleje i filtry, bo nie wiadomo, co w tym serwisie zrobią. Już raz namówili nas na przejście na oryginalny olej Volkswagena i samochód pod tej zmianie zaczął ewidentnie więcej palić. Na szczęście przeglądy nie były nie wiadomo jak drogie.
~mikolaj852
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Spalanie średnie z aplikacji Fuelio to 6,73 na dystansie ponad 15 tys km. Jest to spalanie z jazdy po Warszawie i okolicach + klika dłuższych tras. Jazda w warszawskim korku (przejechane 5 km w 40 min) to ponad 9 L. Jazda normalna po Warszawie poniżej 7 L. Jazda po autostradzie: spokojnie 6 L, dynamicznie do 8 L. Komputer zaniża spalanie o ok 0,5 L.
~Marcin
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
Pewnie są lepsi. Na papierze Aygo i s-ka czy Alto są lepsze, bo lżejsze, ale dowalić im poduszki, ESP i resztę pewnie wyjdą porównywalnie. Nie mam pojęcia o cenach napraw i mam nadzieję że ich nie poznam. Koszty przeglądów - podobno w vw wysokie, ale sąsiad z Golfem nie narzekał (bo wcześniej miał Toyotę) :)
~AUTORYTETmORALNY
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
Trzydzieści parę tysiaków za takie wyposażenie (klima, radio,ESP, poduszki boczne z ochroną głowy) i jakość , to świetnie. Spalanie rewelacyjne. Po 15000km jakiś serwis olejowy ponoć za 600PLN , to kicha.:( Później przegląd przy 20000km też coś do zapłaty- trochę tego nie rozumiem.:(
~lok
Hatchback 3d 1.0 60KM 44kW
O wiele za duzo jak na osiagi i styl jazdy. 2 osoby na pokladzie, maly bagaz, bez klimatyzacji. Jazda krajowkami do 120km/godz. i jakies 30 km po miescie. Przejechalem 215 km i wlalem 20,7l. Az strach pomyslec ile by wypil gdybym jezdzil dynamicznie i z klima.