Lista ocen Volkswagen up! (38) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dembi5
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
Skrzynia biegów - hmm co do pracy samej skrzyni nie mam większych uwag, na 2 biegu nie wchodząc na czerwone pole osiągamy 80 km/h. Na 3 biegu samochód jest dynamiczny w przedziale 70-110 km/h. 5 jest wystopniowana dobrze. Bardzo podobnie miałem w poprzednim samochodzie nissanie almerze. czyli 5 bieg 110 km.h 3000 obrotów. Przy prędkości 130km/h -3500, 4k to już około 150km/h - więc nie jest źle np w Clio III 1.2 75 koni 5 bieg jest o wiele za...
~Hubert
Hatchback 5d Facelifting 1.0 75KM 55kW
Skrzynia ASG jest super. Jeździłem multitronikiem, DSG i klasycznym automatem - ASG zachowuje się jak ten ostatni, tylko dodatkowo dba o ultraniskie spalanie. Jeździ raczej spokojnie, wcześnie zmienia biegi, ale jest naprawdę dobrze. Czyli - zmiany biegów czuć, ale nie jest to uciążliwe. Jak mocniej przyciśniemy i automat postanowi zrobić redukcję, to trochę to trwa., ale po dwóch dniach już się tego nie zauważa. Z ciekawostek - po...
~Adam
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
Skrzynia półautomatyczna działa wolniej od tradycyjnych automatów jednak spokojnie daje sobie radę w takim małym autku. Plusem jest wybieranie szybko wysokich biegów co wpływa pozytywnie na niskie spalanie. Minusem są opóźnienia przy próbie dynamicznej jazdy np. gwałtowne przyspieszanie. Skrzynia nie sprawia kłopotów w eksploatacji, nic się nie zacina biegi są wybierane w płynnie.
~baki126
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Najzwyklejsza pięciobiegowa. Biegi wchodzą niezwykle lekko, można je wrzucać od niechcenia. Oprócz jedynki, bo potrafi haczyć. To powszechny problem w Up!-ach, ale podobno producent poprawił skrzynię w październiku 2014 roku. My go właśnie wtedy kupiliśmy, ale naszego wyprodukowano pewnie ok. miesiąc-dwa wcześniej, więc ma jeszcze tą "haczącą" skrzynię. Niemniej do toczenia się po mieście jest w sam raz.
~romeg
Hatchback 5d Facelifting 1.0 60KM 44kW
mój UP! jest wyposażony w zautomatyzowaną skrzynię ASG. Mimo negatywnych opinii w internetach, ja nie narzekam na to rozwiązanie. Ale UWAGA! nie jest to automat hydrauliczny, więc nie oczekujmy od niego, że będzie jeździł jak automat hydrauliczny ;) nie zmienia biegów jak ferrari, bo nie jest to sportowe auto
~Marcin
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
Gdzieś wyczytałem, że haczy, że stuka, że coś nie tak, u mnie nic takiego nie zauważyłem. Drążek dobrze leży w dłoni, odpowiedni skok. Raz sie zapomniałem (w drugim aucie 6 biegów) i po 5 wrzucić chciałem \"R\"akietowy. To chyba jedyna wada, brak mechanizmu blokady jaki jest w większych autkach.
~Jacek
Hatchback 3d 1.0 60KM 44kW
Jak dotąd najsłabszy element, zdarza się że nie można wbić biegu, trzeba powtórzyć manewr. Z czasem te problemy stają sie trochę rzadsze (być może musi sie wyrobić). Samochód sugeruje jaki bieg powinien być wrzucony ale jak sie do tego stosować to silnik sie męczy (zbyt niskie obroty)
~peecerRS
Hatchback 3d 1.0 75KM 55kW
Sama skrzynia w sobie nie jest jakimś koszmarem, jednak długo trzeba uczyć się sprawnego i bezproblemowego wrzucania "1" i wstecznego biegu. Niestety i to nie zawsze wychodzi najpłynniej jak by się chciało. Przypadłość wyeliminowana po 2014 roku.
~100gu
Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 90KM 66kW
Pierwszy serwis przy 27.000 km, wymieniono 90% części znajdujących się w skrzyni. Przebieg 39.000 km spowodował, iż skrzynia ponownie umarła. Ciągłe problemy z wbijaniem biegów, jak już wskoczą to nie da się ich wyciągnąć. Porażka...
~Olek
Hatchback 3d 1.0 75KM 55kW
Krótkie drogi prowadzenia. Precyzyjne przełączanie. Zawsze trafia we właściwy bieg. Zmiana biegów to sama przyjemność. Świetnie dobrane przełożenia. Na 5 biegu można jechać od 50 km/h a powyżej 100 km/h sprawnie wyprzedzać.