Lista ocen Volkswagen up! (38) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baki126
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Tutaj pół na pół. Jeśli chodzi o wentylację, jest kiepska, bo szyby dość szybko parują i bez klimatyzacji ciężko sobie z nimi poradzić. Wszystko przez dość nietypowo rozmieszczone otwory po bokach deski, które swoim zasięgiem nie obejmują części przednich bocznych szyb, dlatego parują. Włączenie klimatyzacji rozwiązuje problem. Latem chłodzi, chociaż jakoś bez entuzjazmu. Dla jadących z tyłu nie ma nawiewów, mogą się ewentualnie "poratować"...
~peecerRS
Hatchback 3d 1.0 75KM 55kW
Nie wiem jak w lato dział i jest wydolna klimatyzacja. Czytając innych komentarze, nie należy się spodziewać "mrozów", ale o tym się dopiero przekonam. Co do ogrzewania, działa sprawnie i potrafi nagrzać tą mała kubaturę. Minusem jest szybko pojawiające się "zaparowanie" szyb w wilgotne dni. Zdarzyło się też już raz oblodzenie wewnątrz auta. Ale to było na samym początku użytkowania, dopóki nie wyczyściłem auta po swojemu i nie zastosowałem...
~Jg
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Podgrzewanie siedzeń w samochodzie tej klasy przy temperaturach poniżej 10 stopni - super! Minusy: - łatwo zaparowujące wnętrze. W moich wcześniejszych kilku samochodach podobny efekt występował przy braku wymiany filtra kabinowego (sygnalizacja konieczności wykonania przeglądu)... Tu efekt ten występuje od nowości i nie tylko w moim egzamplarzu. - brak nawiewów na tył (choćby na nogi)
~Andrzej
Hatchback 5d Facelifting 1.0 75KM 55kW
Grzane fotele i ogólnie ogrzewanie działają jak trzeba. Niestety mam wrażenie, że klimatyzacja up!a nie jest w stanie poradzić sobie z upałami rzędu 32/33 stopnie. Czarne plastiki za przednią szybą i w moim przypadku czarny dach sprawiają, że w środku momentalnie jest jak w piekarniku, który bardzo ciężko ostudzić (klimatyzacja automatyczna).
~Hayabusamen
Hatchback 5d 1.0 BlueMotion Technology 75KM 55kW
Wnętrze szybko się ogrzewa pomimo braku nawiewu na środku konsoli. Klima niestety jest słabiutka i niewydajna powyżej 25 stopni na zewnątrz. Wnętrze jest duże a nawiewy na desce są tylko dwa plus jeden na podszybiu. Klima nie radzi sobie ze schłodzeniem sporego wnętrza. W upalne dni lepiej Upem nie podróżować. Po liftingu poprawiono klimę.
~grap333
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
W mrozach (-5 i więcej) silnik bardzo szybko ochładza się na światłach, przez co czasem cała trasa w korku nie pozwala nawet dobrze się ogrzać i ogrzać samochodu - ciepło zaczyna lecieć dopiero od około 70-75 stopni temp. silnika. Latem klimatyzacja mogłaby mocniej chłodzić, ale nie jest źle, da się przeżyć upały.
~Marcin
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
Ogrzewanie jest naprawdę efektywne, do tego podgrzewane siedzenia :) Klima w zimie dobrze wysusza powietrze, jak chłodi... nie wiem. przy takich wymiarach chłodzić powinna kostka lodu w kubku po kawie, więc powinno być ok. Nie ma nawiewów \"na klatę\", ale to naprawdę niepotrzebne, przynajmniej sięczłowiek nie przeziębi w lecie.
~mikolaj852
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Latem klimatyzacja musi chodzić na 3 lub 4 biegu (z 4 dostępnych) przy temperaturach powyżej 25 stopni. Sprężarka klimatyzacji wyraźnie słyszalna z wnętrza, szczególnie na postoju. Ogrzewanie ok, na ciepłe powietrze trzeba poczekać ok 3-4 km. Zimą przednia szyba często paruje.
~dembi5
Hatchback 5d 1.0 MPI 60KM 44kW
Ogólnie nie jest źle, samochód kupiłem w styczniu więc co do sprawności klimatyzacji jeszcze nie wiem ale wentylacja działa poprawnie, an tylnych siedzeniach jest nieco gorzej sądząc po nieraz zaparowanych szybach ale chyba nie powinniśmy tutaj także narzekać. jest ok
~WitLeg
Hatchback 5d Facelifting 1.0 60KM 44kW
Samochód za szczelny. Czuć to podczas zamykania drzwi - trzeba pie.....ąć ;-) Rozdział nawiewów słaby, dmucha punktowo przez co zimą prawa łydka kierowcy gorąca a lewe kolano zimne. Słaba też klimatyzacja. Pewnie przez mały silnik. No ale jednak.