Lista ocen Volkswagen Vento (131) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 194 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JM
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Skrzynia przynajmniej u mnie chodzi jak w traktorze od początku. Nie chodzi tutaj o jakieś zgrzyty itp ale bardzo ciężko właczyć pierwszy bieg. W zimie skrzynia chodzi jakby zamarzła ale po kilkunastu kilometrach jest ok. Raz tam wlałem jakiś plyn czy olej to było nieźle ale powróciło wszystko do normalności.
~Lithuanian driver
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
5-stopniowa skrzynia ma dość krótkie przełożenia i jest ergonomicznie ustawiona do pozycji kierowcy. Biegi "wchodzą" niezbyt precyzyjnie, czasami jest problem z wetknięciem wstecznego, ale już się przyzwyczaiłem i nie sprawia mi to kłopotów. Wymieniłem dodatkowo gałkę skrzyni na krótszą - teraz drążek jest bardziej poręczny.
~Marek z Bielawy, białe Vento z naklejką SCOTT
Sedan 1.8 75KM 55kW
Skrzynię oceniam na 5 gwiazdek z małym minusikiem dla konstruktorów, którzy wymyślili wbijanie biegu wstecznego w dół i do przodu... Ja straciłem przez to wsteczny bieg i póżniej piątkę, kiedy na szybko zmieniałem z \"R\" na 1 bieg :-D Polak potrafi... Ale zakup nowej nie jest dużym problemem
~nemo hacking
Sedan 1.8 90KM 66kW
co prawda automat ale wydaje mi sie że można ostro też dac gazu uwielbiam w tej skszyni rotację biegów jak chce zaszalec heheh teraz raczej nigdy bym sie nie pszeżucił na manual wewzględu bo jestem dośc wygodnym człowiekiem troszkę mi sie nie podoba pszełożenie pierwszych dwóch biegów a pozatym jest ok
~darekszybki2@wp.pl
Sedan 2.0 115KM 85kW
Skrzynia ma bardzo dobre przełożenia bo silnik nie musi kręcić się na wysokich obrotach wczasie normalnej jazdy, nie tak jak to robi opel albo toyota stosując duże przełożenia aby silnik był bardziej dynamiczny.Z kraca to żywotność silnika.Co volkswagen to volkswagen.
~mapas.mak@poczta.fm
Sedan 1.8 90KM 66kW
RACZEJ DOBRZE, CZASAMI WSTECZNY NIE CHCE WSKOCZYĆ, ALE TYLKO CZASAMI, PO ZA TYM ŁADNIE WCHODZĄ BIEGI...( ZONA MA PRZOBLEMY Z REDUKCJĄ BIEGÓW Z TROJKI NA DWÓJKĘ...:)) MUSIAŁEM WYMIENIĆ WSZYSTKIE SIMERINGI NA SKRZYNI, BYŁ NIEMAŁY WYCIEK OLEJU, LEDWO WRÓCIŁEM Z TRASY...
~Bakus
Sedan 1.8 75KM 55kW
Skrzynia biegów precyzyjna, każdy bieg wchodzi bez problemu. Przełożenia dosyć długie, pozwalają rozpędzić samochód do relatywnie dużych prędkości (mając na uwadze niewielką moc silnika;)).
~Dawid ze Złocienca
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
uwazam ze skrzynia jest precyzyjna dokladna i cicha,chociaz po za kupie mialem problem ze wstecznym biegiem-wyskakiwal,poprostu ktos go zajechal, ale niedluzym kosztem zostalo to naprawione.
~Maras8448
Sedan 1.8 90KM 66kW
Skrzynia chodzi ładnie, chociaż ciężko wchodzi wsteczny kiedy silnik się nagrzeje. Poniżej 2000 obrotów istnieje coś w rodzaju turbo dziury, trzeba nieco przycisnąć przed zmianą biegu na wyższy

Usterki Volkswagen Vento

Volkswagen Vento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kacper
Sedan 1.8 90KM 66kW
Wymieniłem olej na Orlenowski.Poprzedni był fabryczny ( 13 lat ).Skrzynia pracuje ok,zdarza się usterka czujnika biegu wstecznego ( czasem "nie styka" ),wtedy nie świecą nam tylne światła wstecznego.