Lista ocen Volkswagen Vento (120) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 205 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lithuanian driver
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
Przesiadka z miękkiego i stabilnego japońca była dość bolesna. Nawet w porównaniu z jego ciut utwardzonym zawieszeniem. Po założeniu szerszych kół (195/55 R15) Vento zachowuje się stabilniej, ale nadal nie czuje się aż tak dobrze na szybko pokonywanych zakrętach - jest dość stabilne, ale lubi podskakiwać, Oczywiście, ma się na myśli w pełni standartową komplektację zawieszenia. Układ jezdny jest też dość awaryjny i wymaga stałej kontroli...
~mario_pil@o2.pl
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
Jeśli się dba i regularnie wymienia zużyte elementy zawieszenia i hamulców to nie można narzekać. Zawieszenie raczej twarde. Mimo wszystko auto troszkę mało stabilne na ostrych zakrętach, może to jednak przypadłość mojego egzemplarza, zawieszenie nie jest oparte o wyłącznie oryginalne części, co też ma wpływ na moją ocenę. Hamulce dobre, gorzej jest jeśli jedzie się z pełnym obciążeniem, hamując z dużej prędkości możemy się nieco "spocić".
~Andrzej
Sedan 1.8 90KM 66kW
Auto nie lubi ładunku - przy paru kilogramach w bagażniku zawieszenie osiąga swój kres (dobija, chlapacze na dołkach dotykają asfaltu a tył auta potrafi zarzucać). Na pofałdowaniach auto ciągle skacze - szybko siadaja tylnie amory (ok 60tyś). Jak jedzie sam kierowca jest ok ale koła są stosunkowo małe i maja niski profil opon przez co każdą dziurę czuć na nadwoziu. Zmieniłem tylnie sprężyny na te z golfa kombi i teraz jest trochę lepiej.
~medkwachu
Sedan 1.8 90KM 66kW
W porządku, choć trochę przechyla na zakrętach- mam zawieszenie Sachsa trochę wyższe,ale i twardsze. Uważam je za jeden z najlepszych elementów auta. Trochę słabe hamulce z tyłu-być może uszkodzone serwo, poprawa po przestawieniu czujnika obciążenia tyłu auta, ale problem nadal pozostał. Płyn przepompowany 2-krotnie, klocki i bębny OK.
~Przemek
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Auto prowadzi się dobrze. Zawieszenie idealnie nadaje się na nasze drogi. Autem jeździłem na co dzień po Wałbrzychu. Pełno dziur wybojów. Auto przez 4 lata tylko raz miało wymieniane amory. Kolega w tym samym czasie w oplu miał raz zmieniany przód i 2 razy tył.
~JerryVW
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Jak na tego typu i czężar pojazdu to jest całkiem dobrze. Zawieszenie to kopia z Golfa III, a moim zdaniem w Vento zachowuje się bardziej neutralnie. Na naszych Polskich drogach zawieszenia nie mają lekkiego żywota, mimo to jest to bardzo wygodny samochód pomimo wyposażenia GT
~Bakus
Sedan 1.8 75KM 55kW
Tutaj jest już przeciętnie. Na fabrycznym zawieszeniu Vento jest dosyć miękkie, na tendencję do przechylania się w zakrętach. Oczywiści jest to VW więc za niewielkie pieniądze można założyć amortyzatory o skróconym skoku i twardsze sprężyny, wtedy jest idealnie ;)
~Dawid ze Złocienca
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
po zakupie auta wumienilem przednie amortyzatory isprezyny, i tu wzialbym pod uwage zeby zakladac sprezyny o tej samej dlugosci tylko o wzmocnionej twardosci. z tylu zalozylem orginalne ale planuje zalozyc wzmocnione sprezyny gdy przy duzej pretkosci auto jakby zabardzo tylem nadzuca
~KuCyK
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Beznadziejnie :) Poprzedni właściciel w holadnii w zawieszeniu nie robił nic! do wymiany były gumy amortyzatorów z przodu, silentblocki, drążki stabilizatora, natomiast z tyłu gumowe tuleje, oraz dolne gumy mocowania amortyzatora
Dziennik kosztów dla Volkswagen Vento
7,4
7,8
10,3
~Paweł M cyborgzx9@interia.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
Seryjne zawieszenie to wg mnie optimum na Polskie drogi. Kompromis pomiędzy sztywnością a komfortem. Zaskakująca trwałość - wymiany wymagają tylko tylne tulejki metalowo-gumowe przednich wahaczy (koszt 12zł za Febi)