Lista ocen Volvo 340 (68) - Silnik

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Sedan 1.4 70KM 51kW
silnik pieknie chodzi zadnych usterek i tego typu odkad go mam dolałem tylko płynu do chłodnicy i tyle pozatym kupiłem go od staruszka ktury jedził nim 17lat a ja doipero rok tagrze silnik igiełka testowałem piszczy na 2biegu polonez czy tico matiz lub cienki niemają podejścia oczywiscie auto szanuje ale chyba po zakupie auta kazdy go testuje do wyprzedzania nawet tirów wystarczy ale nieradze z 5dorosłymi osobami na pokładzie wtedy o słowie...
~ZO
Sedan 1.4 70KM 51kW
Przyzwoicie. Trudno od nieco archaicznej, gaźnikowej jednostki, pochodzącej z Renault 12, wiele wymagać, ale jeździło się przyjemnie i można było mieć trochę z tego przyjemności. Poza spadającą rurką, która w jakiś sposób była powiazana z utrzymywaniem wolnych obrotów, nie sprawiał żadnych problemów. Prędkość maksymalna nie była oszałamiająca (140 km/h), ale przyspieszenie przyzwoite i "odporność" na dociążenie samochodu, pozwalały na odrobinę...
~www.arch444@wp.pl
Sedan 1.6 Diesel 54KM 40kW
Silnik choć głośny ,nie słyszy się w środku auta niezawodny zawsze zapala w zimie za pierwszym razem / należy dobrze podgrzać świece przed uruchomieniem/ nie bierze oleju mimo że ma 25 lat! nie należy szaleć z obrotami,jest tani w eksploatacji 5,5 6l/100km b.popularny w Holandii produkowany tam w HELMOND.raz wymieniłem mu świece żarowe !!! jest cudem bezawaryjności,mimo że konstrukcji francuskiej
~Swanty; swanty[at]tlen.pl
Sedan 1.4 63KM 46kW
Niestety posiadam najsłabszą wersję, na jednogardzielowym gaźniku Solex. Z samym kierowcą na pokładzie jeszcze jakoś "ciągnie", ale zapakowanie go np 5 dorosłymi osobami sprawia, że można zapomniać, co oznacza słowo "przyspieszenie". Być może wersje na Weberze (dwugardzielowym) są ciut żwawsze. Warto zadbać o układ zapłonowy. Dobre świece i przewody WN. Kultura pracy sporo zyskuje.
~bishop
Sedan 1.7 80KM 59kW
Jednostka 1700ccm zaadaptowana z samochodow renault. Od wspolczesnych dzieli ja przepasc technologiczna. W moim przypadku najbardziej kłopotliwy byl gaźnik SOLEX 28/34 z 10 (dwugardzielowy). Brak mozliwosci idealnego wyregulowania go powodowal znaczne spalanie Pb95 i spadek osiagow. Fabrycznie 12,5s do 100km/h i Vmax 170km/h. Moj znacznie wolniejszy.
~jasiu
Hatchback 1.4 72KM 53kW
Cały czas na gazie - prosta instalacja - odpalałem nawet przy mrozach ok. -20 st, C. Ponoć powinno się na benzynie, ale skoro odpalał na gazie :D Przy takim przebiegu nie warto było silnika oszcządzać, mimo to żadnych kiepskich objawów takiego postępowania nie zauważyłem. Acha - mimo przebiegu praktycznie nie brał oleju
~szuwarek75@gazeta.pl
Sedan 1.4 63KM 46kW
Trochę problemów sprawiło jego wyregulowanie po przejściu na LPG, winowajcą był mechanik-fujara, który nie umiał się do tego zabrać. W kolejnym warsztacie zabrało to 10 minut, choć czasem potrafi się znów rozregulować. Silnik 1,4 mułowaty niestety, zwłaszcza że i automatyczna skrzynia.
~Pepek
Sedan 1.4 70KM 51kW
Ten silnik to jedna z najsłabszych stron tego auta. Jest za słaby by móc coś zdziałać z tym nadwoziem o konstrukcji czołgu ;). Aczkolwiek na trasie i w mieście da się spokojnie pojeździć bez wciskania pedału w podłogę. Na wolnych obrotach po chwili stania zaczyna się telepać na poduszkach.
~asky45@wp.pl 27.02.2007
Hatchback 1.4 72KM 53kW
silnik renault jest niezawodny,prosty w obsłudze i naprawach jeżeli taka potrzeba by zaistniała.instalacja gazowa białoruska tylko mieszacz włoski 8l/100 w jeżdzie mieszanej,żadnych problemów lać paliwo i jechać.
~Kadziu
Sedan 1.6 Diesel 54KM 40kW
Silnik sprawuje sie wysmienicie. moze nie ma super osiagów i wielkiego przyspieszenia ale za to jest bardzo mocny i niezawodny. zapala od pierwszego kopa nawet w 20 st. mroziE