Lista ocen Volvo 340 (59) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ZO
Sedan 1.4 70KM 51kW
Po prostu bez zarzutu. 4 za wyciekający olek, który raz na jakiś czas trzeba było uzupełniać. Ciekawostką jest dosyć egzotyczna konstrukcja - skrzynia biegów w jednej obudowie z dyferencjałem i umieszczona przy tylniej osi. Ponoć pozostałość po pierwotnej konstrukcji DAF-a. Świetny patent to konieczność podciągnięcia pierścienia pod gałką zmiany biegów dla wrzucenia wstecznego.
~szuwarek75@gazeta.pl
Sedan 1.4 63KM 46kW
Automatyczna skrzynia biegów jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Drobne problemy przy przejściu na LPG były spowodowane zbyt wysokimi obrotami ustawionymi przez "fachowca". Dwa razy w życiu zdarzyło mi się że nie mogłem wrzucić "D", wystarczyło cofnąć samochód na "R" o 1 centymetr i "D" wskoczyło bez problemu. Troszkę podniosło to adrenalinkę, póki nie wpadłem na owo rozwiązanie :-)
~bishop
Sedan 1.7 80KM 59kW
Napęd na tył i przekladnia z dyferencjalem z tylu - uklas transaxle z tylna osia di dion. Rewelacyne rozlozenie mas 50/50. Sama skrzynia byla ponad przecietnie zuzyta, zbyt duze luzy miedzyzebne na przekladni glownej, trudnosci z "wbijaniem" biegu: 1, 2 i wstecznego(duzy luz ciegien). Nie bylo wyciekow, tylko lekko sie pocila w upalne dni.
~winetoo
Hatchback 1.4 68KM 50kW
Czterobiegowa skrzynia zmusza do jazdy nie na \"słuch\". Biegi wchodzą pewnie. To jak do tej pory jedyna rzecz do której nie miałem potrzeby się dobierać. Dodatkowo napęd na tylną oś i bączki kręci się jak marzenie.
~ArekW
Sedan 1.7 80KM 59kW
Skrzynia ma niezle przelozenia i dluga jedynke co pomaga w przyspieszaniu, ogolnie 5 biegowe maja problem ze po jakims czasie ciezko 2 wchodzi z powodu wodzikow ale to nie jest droga naprawa.
~www.arch444@wp.pl
Sedan 1.6 Diesel 54KM 40kW
zasoczeniem jest jej położenie -pod tylną kanapą czasami coś chrupnie gdy nie dokładnie wyciśnie się sprzęgło ale nie słyszałem o wypadku rozsypania się skrzyni
~Kuba5251
Sedan 1.6 Diesel 54KM 40kW
Skrzynia biegów również nie sprawia problemów. Od momentu kiedy został wyprodukowany nie była naprawiana a nadal biegi wchodzą jak w masełko
~Piotr J.St.Wola
Sedan 1.4 63KM 46kW
jesli chodzi o moja skrzynke to dziala bardzo topornie,szczegolnie w zimie gdy olej a skrzyni jest gesty,wkladanie IIbiegu jest szczegolnie klopotliwe
~jasiu
Hatchback 1.4 72KM 53kW
Jest to jedna z lepszych skrzyń jakie poznałem. Za każdym razem wchodził ten bieg co chciałem. Naprawdę mocny punkt autka.
~msu@hot.pl
Sedan 1.4 63KM 46kW
niestety 4-ro biegowa - długie przełożenia, ale biegi wchodza bez problemów, praca cicha, znów biorąc pod uwagę wiek dobra