Lista ocen Volvo 340 Sedan (50) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jg
Sedan 1.4 68KM 50kW
Przy 200kkm to juz cos trzeba robic. Najwieksza wada to ataki rudej. Musialem wymienc: tylny przewod hamulcowy elastyczny, poduszki pod silnikiem, zrobic alternator, duze klopoty z gaznikiem. Czesto trzeba regulowac i czyscic. Ale przy 200kkm to nie jest cos strasznego. UWAGA!!!! Sprzeglo, amory przod i tyl ni eywmieniane od nowosci i maj po okolo 65-70 % sprawnosci!!!!!! No ale to Volvo w koncu.
~creazyrider12@o2.pl
Sedan 1.7 80KM 59kW
Niezawodne! Drobne usterki łatwe do usunięcia.Trwały zespół napędowy- usiłowałem zajeździć silnik z przebiegiem 234tys. km przez 13000 i jedynym elementem jaki zajździłem było sprzęgło. Zawieszenie mimo swoich lat spisuje się doskonale nawet gdy amortyzatory są wylane-to dzięki doskonałemu rozłożeniu mas. Blacha to najmniej trwały element pojazdu (mam auto z 1985r.)
~Swanty; swanty[at]tlen.pl
Sedan 1.4 64KM 47kW
Wymieniłem przednie łożyska (160pln, materiały +robocizna). W wydechu jest jakiś przedmuch. Amortyzatorów już w zasadzie niema. Wszystko to jednak czysto eksploatacyjne sprawy. Niestety rdza chrupie aż trzeszczy. Szczególnie doły drzwi i nadkola, chociaż jak na oryginalny lakier, to i tak jest nieźle.
~msu@hot.pl
Sedan 1.4 63KM 46kW
Wymiana wału napędowego - wina poprzedniego właściciela - nie kontrolował poduszek pod silnikiem ten opadł i "ścieło" go. Nalezy regularnie kontrolować poduszki pod silnikiem i pod tylnym mostem oraz dobrze to ustawić wzgledem siebie a słynne awarie wału nas nie będą dotyczyły.
~szuwarek75@gazeta.pl
Sedan 1.4 63KM 46kW
Do tej pory nic poważnego, wymieniałem jedynie układ wydechowy, niestety od pewnego czasu jest jakis kłopot z uruchamianiem samochodu po krótkiej jeździe - i nie wiem co jest grane. Przypuszczalnie znów coś z gazem lub przelewanie świec.
~Swanty; swanty[at]tlen.pl
Sedan 1.4 63KM 46kW
Niestety najpoważniejszym problemem nadal jest rdza. Newralgicznym miejscem (poza wymienionymi wyżej) jest okolica kielicha kolumny Mc´Persona (mam już tam niezłą dziurę- z tego, co się zorientowałem, to typowie miejsce)
~ZO
Sedan 1.4 70KM 51kW
Najgorsza była korozja - wygnite drzwi i klapa bagażnika pod tylną szybą, podłoga pod siedzeniem pasażera (w czasie jazdy po kałużach unosił się dywanik ;). Większych problemów mechanicznych nie miałem.
~www.arch444@wp.pl
Sedan 1.6 Diesel 54KM 40kW
nigdy mnie nie zawiódł...cxhyba że nie miał ropy wtedy się zapowietrza i trzeba pompować pompką 30 razy! jest naprawdę niezawodny... jak na swą klasę to rollsroyce !!!
~Piotr J.St.Wola
Sedan 1.4 63KM 46kW
duzym problemem byl wal napedowy,ale glownie z nie wiedzy bo wymienialem poduszki pod silnikiem,na nie orginalne!! martwi mnie tez duzy luz w ukladzie napedowym,gdzies na wale.
~Norbi---> ;)
Sedan 1.6 Diesel 54KM 40kW
takowych nie było,,,,, może przy mocno zużytych hamulcach z tyłu,,,tak sie zacisnęły okładziny,,,że ruszyć nie szło a bęben czerwony:)
Volvo 340 Sedan