Lista ocen Volvo 440 (104) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~orlow69@gmail.com
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Cóż, do drobiazgów można zaliczyć plage w tym modelu. Mianowicie nadkola tylne (nie wiedzieć czemu z przodu zrobiono plastikowe osłony... z tylu już nie). Jak go kupiłem to rant błotnika i nadkole były w stanie powiedzmy średnim. Reparaturka nadkola + lakierowanie to około 1400 zł za jedno nadkole. Więc miejmy to w uwadze szukając samochodu. Jeżeli problem z nadkolami i ogólnie rdzą jest bardzo poważny to nie wiem czy jest sens pakować...
~nienazwany
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Z drobnych usterek to dość często irytujące uszkodzenia w oświetleniu wewnętrznym - łatwe do usunięcia, bo zazwyczaj styki już nie łączą i wystarczy poprawić. Wkurzają też łuszczące się listwy dachowe. Zdarzyło się także raz, że sterowanie z pilota centralnym zamkiem się zawiesiło - tutaj pomogło odłączenie akumulatora. W tym modelu dość szybko zaczynają przeciekać uszczelki w tylnych światłach. Mocną niedogodnością jest także seryjny...
~valdi0707
Hatchback 1.6 i 82KM 60kW
Związane z posiadaniem instalacji lpg(kopułka, wystrzały gazu), silnik się poci(pokrywa się olejem), pęknięcie przewodu chłodniczego, typowa usterka dla tego volvo jednak nikt nie zna jej przyczyny, mimo to nie przeszkadza ona w kontynuowaniu jazdy- gasnący silnik po wysprzęgleniu gdy jest zimny, oraz klasyczne utlenione klemy akumulatora i jeden zapieczony cylinderek hamulca. Większość tych napraw wynikła z zaniedbań poprzedniego właściciela.
~nieznajomteem@wp,pl
Hatchback 1.8 90KM 66kW
bardzo dobra strona samochodu, jest to konstrukcja niezawodna, jedynie zawieszenie nie wytrzymuje na naszych pięknych drogach ale to w Polsce normalka. U mnie przez rok wymienione to uszczelka nad zaworami, teleskop tylnej kalpy, antena elektryczna, no i oczywiście końcówki drążków. Wszystko z robocizna okolo 300zl na caly rok. Tutaj Bmw zostaje daleko w tyleee.
~mpderrick1970@interia.pl
Hatchback 2.0 109KM 80kW
gdyby to auto nie było montowane w Holandii / Holendrzy są dobrzy ale w uprawie tulipanów / a w Szwecji byłby to naprawdę b dobry samochód. Tym modelem jeżdżę 10 lat i tylko raz stałem na drodze / zerwał się pasek klinowy pompy wody i wspomagania. Poza tym drobne usterki wynikające z normalnej eksploatacji nie wymagające interwencji pomocy drogowej
~rado
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Ma parę słabych punktów. Pierwszy to amortyzatory z tyłu (oczywiście przez nasze drogi). Wymieniałem już 2 razy, ale w sumie raz dlatego, że założyłem jakiś badziew kupiony na giełdzie... później już się nauczyłem. Drugi to taki, że deska trochę hałasuje, nie tyle co w niemieckich z tego rocznika, ale zawsze trochę wkurza i nie chce mi się za to zabrać.
~adamm24@op.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
uważam ze jest dobrze, jednak nie znam samochodu w ktorym nic nie ulega warunkom eksploatacji, wymienilem gumy na wachaczach, łączniki stabilizatorow i tarcze hamulcowe, ale nie dlatego ze szybko sie zuzyly tylko dlatego ze to bylo potrzebne, takiego kupilem i chcialem doprowadzic do stanu w jakim chcialbym to auto ogladac
~Piter
Hatchback 2.0 109KM 80kW
Kontrolki, linka od gazu, zamki w tylnich drzwiach, problemy z zacinającą się stacyjką, zamek w bagażniku, samoistnie pękająca przednia szyba, często pękające gumy w zawieszeniu rury wyddechowej, i jeszcze kilka drobiazgów kture odpadło ale w niczym nie przeszkadza.
~Lukas
Hatchback 2.0 110KM 81kW
Jesli sie psuja drobiazgi, to i tak trzeba sie cieszyc. Podstawowy mankament volvo: puszka od filtra powietrza. Najgorsze badziewie pod sloncem. Jesli masz volvo i jeszcze Ci nie pekla to fuks. Nieprzyjemne trzeszczenie tapicerki. Czeste przepalanie sie zarowek.
~X-men
Hatchback 2.0 110KM 81kW
padło elektrycznie sterowane lusterko, rusza sie tylko w pionie, drugie jest OK, ukruszyły sie kable od alternatora i akumulatora, ale w tym wieku to już wypada wymienić, regenerowałem alternator, wymieniałem chłodnicę i tłumik, no ale jak powiadam ma 15 lat