Lista ocen Volvo 460 (78) - Ergonomia

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan 2.0 110KM 81kW
Ergonomia na dobrym poziomie, wszystko pod ręką, środkowy panel delikatnie zwrócony do kierowcy (troche jak w BMW). Na początku trzeba się przyzwyczaić do przycisków otwierania szyb na panelu środkowym przy podłokietniku, ale na dłuższą metę rozwiązanie sprawdza się. Katastrofą jest podłokietnik, który jest zbyt nisko i zbyt cofnięty żeby służyć za podłokietnik, tylko fajny schowek.
~jachuk2@wp.pl
Sedan 2.0 110KM 81kW
Nie przechwalając w porządku ale jest znacznie lepiej. Co kogoś wiozę nowego tym autkiem to mi mówi jak wszystko jest na swoim miejscu-przede wszyskim dla kierowcy-cała konsola skierowana ku kierowcy co ułatwia ewentualną obsługę radia itd. Z tyłu nikt nie będzie narzekał na brak miejsca bo jest go wystarczająco sporo, przy wysuniętych do tyłu na maxa fotelach przednich.
~sajmonsen@epost.no
Sedan 2.0 109KM 80kW
Wszystko w zasiegu reki, kokpit nieco zwrocony do kierowcy. Nieco przeszkadza niefortunne umieszczenie klamki w przednich drzwiach, poniewaz zaslania ja uchwyt. Przyciski sterowania szybami i lusterkami jakos dziwnie umieszczone, ale w sumie sa to drobiazgi. Brakuje reg. wysokosci oswietlenia
~kazp@tlen.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Zla.Niewybaczalnym bledem Volvo jest umieszczenie lampki swiatel drogowych w takim miejscu tablicy rozdzielczej ze jesli nie jedziemy wprostto kierownica zaslania nam lampke swiatel drogowych i oslepiamy kierowce z przeciwka. To wystarczajaco niewybaczalny blad.
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
tutaj duży + panel z radiem ,ogrzewaniem itp jest skierowany delikatnie w kierunku kierowcy co sprawia ,że jest bardzo wygodny w obsłudze. Możliwość ustawiania fotela w przeróżnych pozycjach ,oraz możliwość ustawienia kierownicy (niestety tylko góra - dół).
~wojtas131980@wp.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
Ja swoje Volvo rozebrałem na części pierwsze wierzcie mi ten samochód jest tak prosty jak stare telefony Nokia jak ktos wie gdzie odkręsać rozbierze ten samochód z podstawowym kompletem narzędzi.A srodek nic dodac nic ująć wszystko pod ręką
~dtp@xl.wp.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Prostota i czytelność. Jednak wersja z szyberdachem ma baaaardzo poważną wadę - lampka oświetlająca wnętrze jest na środku, co uniemożliwia kierowcy odczytanie chociażby planu. Tam gdzie lampka być powinna jest sterowanie szyberdachem.
~Krzysztof
Sedan 1.8 90KM 66kW
Najlepsza rzecz w tym aucie, jeśli chodzi o wygodę to regulacja płaszczyzny fotela, rzadko spotykana w tamtych czasach, a i dziś nie często się zdarza...Kultura jazdy wysoka, płynność, auto jak to volvo, sunie pięknie...
~rufus96
Sedan 1.8 90KM 66kW
Wszystko znajduje się na swoim miejscu, w czasie jazdy nie trzeba niczego szukać, fotele super wygodne - w zimie podgrzewane z regulacją we wszystkich płaszczyznach (przynajmniej u mnie) tego nie ma nawet w nowych samochodach
~MarcinGW
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Tu słabiej. W zasadzie przyciski i cała reszta jest na miejscu, łatwy dostęp, ale jakoś tak ciasno się to wydaje, niemniej nie możnaraczej pomylic czegoś. ogólnie poprawnie. silnik rewelacja!!:)