Lista ocen Volvo 460 (92) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan 2.0 110KM 81kW
Posiadam wersję automat. Znakomicie się sprawuje, miękkie przechodzenie między biegami, skrzynia bardzo elestyczna - przy użyciu kick down szybko reaguje i redukcja przechodzi w zależności od potrzeb o 1 lub 2 biegi w dół. Czasami jest wyczuwalne delikatne szarpnięcie przy zwalnianiu, ale to niz nowego przy automatach z tamtych czasów.
~magnes
Sedan 1.7 102KM 75kW
automat - naprawde niezła, nie to co w większym bracie 850, ale przy ruszaniu super płynne, dalej są lekkie szarpnięcia ale uważam to za plus bo wiem co sie dzieje z autem, a funkcja kick down - redukcja - super auto wchodzi na obroty i już go nie ma
~jachuk2@wp.pl
Sedan 2.0 110KM 81kW
Rewelacja. Również pewne niedociągniecia - jednak związane bardziej z jej złym traktowaniem przez mechaników-ale OK. Sprzęgło dwa razy robione -nie wiem czyja tu wina. Ale lewarek jest idealnie usytuowany bardzo dobrze się zmienia .
~Placek337
Sedan 2.0 110KM 81kW
W przypadku mojego auta skrzynie dosyć uporczywie działa. najgorzej jest włożyć 5 bieg. Poza tym jakość zmiany biegów nie jest najgorsza chociaż pozostawia pewną lukę w komforcie jazdy.
~scanfix po 10 latach w volvo 460
Sedan 2.0 110KM 81kW
Hm, skrzynia średnio, przełożenia dobrze dobrane ale wycieki na wybieraku biegów to standard a do wymiany trzeba się dobrać do uszczelniacza od środka = demontaż skrzyni z auta.
~moje pierwsze Volvo
Sedan 1.8 90KM 66kW
Bardzo precyzyjnie nawet na zimnym silniku wszystko wchodzi gładko. Jedyna wada to wyciek oleju pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów - ale nie naprawiam bo nie jest to wielki problem.
~bajcar@eranet.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
Bardzo fajna, biegi same wskakują tam gdzie trzeba, ale (może tylko u mnie) jedynka nie daje się wbić podczas toczenia, mozna ją wbić tylko gdy auto się zatrzyma
~Amnezjanin
Sedan 1.7 102KM 75kW
Automat i to pierwszy jakim jeździłem wiec moje zdanie może nie przekonywać. Pracuje równo, szarpie gdy zmiana następuje przy stałej prędkości
~kazp@tlen.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Slaba, trzeba sie z nia mocowac. Wsteczny jak w Astrze, dlugie skoki, malo precyzyjna-i zdarzylo mi sie juz to -wyskoczyl mi biego gdy wlaczylem 4 zamiast 2
~wisnia
Sedan 1.8 90KM 66kW
miałem vectre i astre a szczerze mówiac milej wchodziły mi biegi ze stajni opla a nieżeli volvoskie...kwestia przyzwyczajnia i czar minie :)