Lista ocen Volvo 480 (34) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Coupe 1.7 Turbo 120KM 88kW
Zasadniczym problemem jest instalacja elektryczna. Przedewszystki chodzi o "elektronike" ktora ten samochod napakowany jest mocno. Polecam kupowac egzemplarze po 1991 roku - poprawiono systemy. Pada CEM - komp odpowiedzialny praktycznie za wszystko, oprocz swiatel mijania, tylnich i stopu. Ale juz kierunki, wycieraczki, klakson i oswietlenieni wnetrza, szyby i cala reszt idzie przez CEM. Padaj przekazniki od swiatel. Deska rozdzielcza z Info...
~tarsar
Coupe 1.7 Turbo 122KM 90kW
Tu jest "tylko" dobrze. Jak na 15-latka parę drobnostek typu urwany podajnik pasa bezpieczeństwa oraz spalone 2 żarówki na desce(a jest ich tam od groma - deska świeci niczym F16:). Nawet w ASO drobiazgi o dziwo nie porażaja cenami. Z mechaniki wymiana uszczelki pod deklem oraz uszczelniacza półosi - małe wycieki. Czasem zdarza sie jakieś trzeszczące "coś". To typówka, jeszcze z tym sztywnym zawieszeniem...
~Raven
Coupe 2.0 110KM 81kW
Praktycznie nie ma żadnych problemów, jedynie łamiący się rygielek od kładzenia fotela kierowcy w większości modeli, i dziwnym trafem znikająca tylnia półka niemalże w każdym aucie. Należy też zwrócić uwagę na przerywający prędkościomierz i obudowę licznika gdyż w większości aut lata ona luzem przez nie umiejętne jej zdejmowanie, chcąc np zmienić żarówkę od podświetlania komputera
~Kuba
Coupe 1.7 106KM 78kW
u mnie tragedia (kupiłem dość zdewastowane auto). Naprawiałem (a o cześci trudno i drogie): mechanizm uchylania świateł, el. szyby, wentylacje, licznik prędkości, termostat, hamulce (tłoczki), linkę ręcznego i całą masę innych drobiazgów
~majki
Coupe 2.0 110KM 81kW
Z drobiazgów dużo nie było: ułamana rączka od podnoszenia obu foteli, złamane podajniki pasów, przepalone żarówki w desce (prawie wszystkie). generalnie jakieś tam małe naprawy się zdażają, ale mało problematyczne.
~Elch
Coupe 2.0 110KM 81kW
Auto naszpikowane elektronika ( Alarm seryjny juz od 1987!) wiec ma co wysiadac.Wszystko sterowane jednym komputerem . Jak on szwankuje to zaczyna sie cyrk. Prawdopodobienstwo cyrku mozna zwiekrzyc kupujac wersje 480 z tzw komputerem
~PEDRO
Coupe 1.7 Turbo 120KM 88kW
moje autko dlugo stalo i wypadlo ostatnio troche ustere - drobiazgów (szlala elektryka - halogeny, rozladowywal akumulator, lekko rozbujany - jeszcze na orgyginalnych amorach z przodu!!!
~maxio000@wp.pl / GG 1825774
Coupe 2.0 110KM 81kW
Była walnięta z przodu z prawej strony ale to nie mocno i to jeszcze w niemczech i troche uszkodzona maska, błotnik i zderzak. Poza tym jak narazie jest ok. Odpukać
~arkadiuszk
Coupe 1.7 Turbo 122KM 90kW
no wlasnie reflektor mi sie nie wysuwa jeden:( cos trzesie autem ale nie ejst to poduszka ani tlumiki:( moze ktos wie co ztym zrobic?>
~fh16
Coupe 2.0 110KM 81kW
prblem z otwieraniem świateł poniżej 20 stpni C. Ale wystarczy rozgrzać motor do 90 stopni C i po problemie albo trzymać auto w garażu.