Lista ocen Volvo 850 Kombi (64) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dzonks@gmail.com
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Jeśli wszystko jest sprawne, auto prowadzi się dobrze. Nie zaznaczam \'doskonale\' bo doskonale prowadzi się BMW a nie szwedzka cegła. Auto ma duży promień skrętu. Problemem w większości obecnych na rynku egzemplarzy jest zużycie elementów mających newralgiczny wpływ na to, jak ten samochód jedzie - między innymi poduszek trawersu silnika. U mnie jest wszystko zrobione i jedzie się super. Zawieszenie zrobione na dobrych częściach jest bardzo...
~TomiTurbo
Kombi 2.5 20V 170KM 125kW
Ponownie ocena doskonała. Jak na auto konstrukcyjnie z 1991/2 roku świetny układ jezdny. Nieco skomplikowane, ale w gruncie rzeczy bardzo niezawodne połamane tylnie zawieszenie - konstrukcja multi-link. Bardzo dobre własciwości jezdne! Pewne, a jednocześnie dosc miękkie i bardzo komforotwe zawieszenie. Obsługa zawieszenia nie odbiega kosztami od innych aut (cenowo porównywalna jest z tanszymi autami).
~Klops
Kombi 2.3 T5-R 240KM 177kW
No może być. Jak na powiedzmy, sportową wersję - jest trochę zbyt miękko i kanapowo. Natomiast samo prowadzenie jest ok, choć do takiego BMW jednak brakuje trochę. Myślę, że to jest pierwsza rzecz do poprawki - gwint, jakaś rozpórka i powinno być trochę lepiej. Z napędem na przód już się nie da nic zrobić, choć są odważni którzy próbują.
~Władek
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Przy moim ogólnym bardzo przychylnym stosunku do tego samochodu muszę stwierdzieć że nie do przyjęcia jest sposób, w jaki tłumi nierówności (a właściwie nie tłumi). W samochodzie tej klasy praca zawieszenia przywodzi na myśl Golfa I, albo wóz drabiniasty na drewnianych kołach. To jest jakies nieporozumienie.
~VWajnert
Kombi 2.0 20V Turbo 210KM 154kW
Wygoda, wygoda i precyzja. możliwość obsługi kierownicy jednym palcem :) po wciśnięciu hamulca auto staje w miejscu. Żywotność zawieszenia dużo powyżej przeciętnej, a kilkoma autami jeździłem... ale coś za coś - więcej w dziale ekonomiczność ;)
~pepe
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
Auto jest komfortowe, co za tym idzie niestety nie trzyma się drogi tak, jak ja bym sobie to wyobrażał. Na plus daję to, że przeżyłem kiedyś hamowanie przed tirem ze 120 do zera. Auto słuchało się mnie jak powinno. Gorzej z jazdą w zakrętach...
~ad
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Trochę twardy, ale przecież to kombi. Łączniki stabilizatora nie dają rady w naszym kraju. Można je kupić za 40 zł za sztukę ale nie polecam. Od 100zł w górę mają jakość o niebo lepszą. Wahacze przednie wymienne w całości.
~HellWeaver
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
coś niesamowitego, testowany ekstremalnie - unik przed zderzeniem, trzyma się drogi jak przyklejony, nic nie zarzuca. Układ kierowniczy bardzo dobrze współgra z zawieszeniem, wspomaganie to klasa samam w sobie.
~M.
Kombi 2.0 20V Turbo 210KM 154kW
ogólnie dobrze, ale dość dużo trzeba inwestować w zawieszenie żeby to jakoś działało, łatwo się rozwala na naszych drogach. prowadzenie OK, na oponach 205 lekko narowisty w koleinach, ale to chyba normalne przy tej szerokości.
Dziennik kosztów dla Volvo 850 Kombi
9,4
12,8
~Johny
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Bardzo mały promień skrętu - jak na auto przednionapędowe wręcz rewelacyjny. Zawieszenie dość miękkie, przez co auto jest wygodne, ale przy szybkim pokonywaniu zakrętów staje się niepewne w prowadzeniu.
Volvo 850 Kombi