Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

VWajnert, 12 lat temu
Silnik 2.0 20V Turbo 210KM 154kW
Rok produkcji 1995
Volvo 850 Kombi 2.0 20V Turbo 210KM 154kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : wcześniej max co mialem to 136 KM o ile dobrze pamiętam w Neonie i jakoś podobnie w V40... ale to co robi 850 T54 5-cyl 210 KM to jest obłęd. No i zaskoczenie przy dystrybutorze - jak na taką moc i takie auto - nie palił dużo.
z kilkunastu aut jakie posiadałem to budzi we mnie najlepsze odczucia - komfort, moc, jakość. jadąc tym Volvo czujesz się lepszy ;) no i to niejednokrotne zdziwienie innych kierowców w \"tjuningowanych\" BMW i golfach gdy turbo zaczynało dmuchać .. bezcenne.
Genialny!! 210 KM z 2,0 5-cyl. odgłos, praca silnika.... tylko bardzo trzeba było uważać przesiadając się z innego auta - szczególnie na łukach przy mokrej nawierzchni. Po kupnie robiłem uszczelniacze zaworowe i regenerację turbo - wcześniej puszczał \"dymki\".
Żadnych problemów - po około 300 000 km wymieniałem sprzęgło, ale to normalna część eksploatacyjna... Osobiście gdybym miał kupić to auto powtórnie szukałbym automatu - bardziej pasuje do 850-ki.
Wygoda, wygoda i precyzja. możliwość obsługi kierownicy jednym palcem :) po wciśnięciu hamulca auto staje w miejscu. Żywotność zawieszenia dużo powyżej przeciętnej, a kilkoma autami jeździłem... ale coś za coś - więcej w dziale ekonomiczność ;)
jak to w \"starych\" Volvo. Akwarium. Duże szyby z każdej strony. Kombi - idealna widoczność do tyłu. Słupki nie są szerokie. widać przód maski +20 cm wysunięty zderzak. Ideał.
Skóra - jasny beż - po 300 000km w stanie niemal idealnym (a na aukcjach auta po 150 tyś i poprzecierane ;) ...). Kto siedział w Volvo ten wie jak wygodne fotele robią... Wszystko pod ręką, intuicyjne, jeszcze nie spotkałem auta w którym tak delikatnie działają pasy bezpieczeństwa - wzór dla innych.
Ogrzewanie działa bardzo szybko, po kilku km w aucie robi się przyjemnie ciepło - w dodatku podgrzewane siedzenia (a nawet tylna kanapa!!) są ciepłe już po kilkunastu sekundach). Nie na problemów z parowaniem szyb jak się dba o czystość w aucie. Klima dałaby radę w dużym busie - bardzo wydajna.
Kombi - jedne z największych w swojej klasie. Dobry do przeprowadzek ;). Z przodu fotele jak w domu przed TV - z tylu wygodna kanapa - w podłokietniku zintegrowany fotelik dla dziecka.
jak na rok 1995 to idealne. Cicho, żadnych \"obcych\" hałasów. można wsłuchiwać się w oryginalny system audio - mimo lat działa idealnie.
No cóż.. coś za coś... 210 KM - dla osób które liczą się z kasą może to być problem nie do przeskoczenia niestety. i nie chodzi tu o spalanie - jest naprawdę na poziomie innych aut 2,0. ceny części do Volvo 850 T5 są jakieś 2 a nawet 3 razy większe niż w przypadku innych 850 niestety.
za to co te auta oferują to ceny rynkowe są bardzo niedoszacowane. Dla kupujących to dobrze :)
popsuł się zamek od schowka, brzęczenie jakiegoś plastiku z bagażnika - drobiazgi.
poza wymianami części eksploatacyjnych (300 Tyś przebiegu) nie było usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V Turbo 210KM 154kW [l/100km]