Lista ocen Volvo 850 (129) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 151 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dzonks@gmail.com
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Jak na tę klasę auta - przeciętnie. Silnik słychać zbyt mocno - mi to nie przeszkadza, ale komuś może. Inna rzecz że w tej półce samochodów nie praktykuje się ułożenia motoru poprzecznie - w tym natomiast modelu jest on zamocowany w sposób zapożyczony z królujących wcześniej benzyn. Nieco szumi przy wyższych prędkościach - jest kanciasty, do tego uszczelki po latach już nie takie, w moim jest dziwnie wklejona szyba i spod niej też czasami coś...
~Johny
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
W moim egzeplarzu uszczelki bocznych drzwi potrafią zagwizdać, deska potrafi zatrzeszczeć - ale przebieg robi swoje. Silnik pracuje twardo i cały czas go słychać, ale nie jest męczący dla ucha i nie przeszkadza w rozmowie ani słuchaniu muzyki. Pod obciążeniem przy dużych obrotach zaczyna brzmieć dość rasowo za sprawą 5 cylindrów.
~dedal1@interia.pl
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Choć pod maską klekocze przyjaźnie nasz kochany pięciocylindrowy 2.5 TDI w środku jest obecny dopiero przy wyższych prędkościach obrotowych choć wtedy to tylko miód na uszy dla wszystkich kochających brzmienie przypominające pracę rasowej V6-tki... Mógłby być tylko nieco cichszy na wolnych obrotach.
~mc
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
póki co jechałem 140 km/h na zimowych oponach (GY UltraGrip 7) i nic, żadnych zastrzeżeń, bardziej denerwował mnie szum przy oknie (lewe przednie) niż szum opon czy praca silnika; jak wcześniej napisałem gdy silnik jest zimny - pracuje jak Diesel (słychać), później nie wiem czy silnik jest włączony
~TomiTurbo
Kombi 2.5 20V 170KM 125kW
Bardzo dobre wyciszenie. Dzisiejsze auta podobnej klasy moga jedynie pozazdrościć Volvo 850. Dosc charakterystyczny szum dla aut kombi zaczyna sie dopiero po przekroczeniu 140km/h. Ale żadna marka z tam,tego okresu nie ma na tym polu idealnego rozwiązania.
~Bartolomeo
Sedan 2.5 20V 170KM 125kW
Nooo powiem szczerze, że tutaj volvo bije na głowę wiele, wiele nawet dużo nowszych aut. Przy 100km/h jest 2500obr/min. Przy 200km/h można bez podnoszenia głosu rozmawiać w aucie. Do tego bardzo dobre audio i jest na prawdę bardzo przyjemnie podczas jazdy.
~pimpsson
Kombi 2.5 20V 170KM 125kW
Na wolnych obrotach bardzo cichutko aż można rozmawiać bardzo cichym szeptem, w czasie postoju głośność muzyki robię na 1 w skali 50 i i tak doskonale słyszę. Dźwięk rozpędzania silnika bardzo miły dla ucha i na pewno spodoba się zapaleńcom benzynki :)
~walcu@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
Samochód jest dobrze wyciszony i nie docierają żadne nie potrzebne dźwięki jednocześnie dobrze słychać chrakterystyczny dźwięk 5-cio cylindrowego silnika, który fajnie brzmi szczególnie na wyższych obrotach, a przy 2 tys. jest praktycznie niesłyszalny.
~Klops
Kombi 2.3 T5-R 240KM 177kW
Jest naprawdę spoko. To auto ma 24 lata, a motoryzacja właśnie w kwestii wyciszenia poszła przez ten czas bardzo do przodu, ale tutaj jadąc 180kmh da się normalnie gadać, lub rozmyślać bez uczucia zmęczenia hałasem.
Dziennik kosztów dla Volvo 850
10,7
13,1
~Michał
Sedan 2.5 10V 144KM 106kW
Silnik słychać w sam raz - nie za głośno i nie za cicho (on bardzo ładnie brzmi, więc to co słychać jest w ogóle przyjemne). Przy większych prędkościach trochę szumi tu i tam - to za pewne kwestia uszczelek - ale w tym wieku...