Lista ocen Volvo 850 Sedan (86) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marian_j
Sedan 2.3 T5 225KM 165kW
wspomaganie kierownicy : zbyt lekko dziala, nie daje w ogole czucia co sie dzieje z kolami - stad - woz kiepsko jezdzi po zakretach. ogolnie na kiepskich drogach samochod "myszkuje". naped : przy napedzie na przod, podczas ostrego przyspieszania, kola lataja na boki, kiepsko sie trzyma drogi, moje doswiadczenie wykazuje, ze naped na tyl przy duzym zapasie mocy jest o niebo lepszy. Hamulce: duza masa pojazdu i jazda po miescie - jeszcze ostra...
~Bartolomeo
Sedan 2.5 20V 170KM 125kW
Jeśli chodzi o zawieszenie to moim zdaniem jest zestrojone idealnie. Nie jest za twarde na dziurach i koleinach, ale w zakrętach całe nadwozie idzie sztywno i czuć, że jest przyklejony do asfaltu. Tylko dzieje się tak, jak elementy układu jezdnego są sprawne, sztywne, i nie poparciałe. Przy zakupie należy sprawdzić czy nie ma luzów oczywiście, ale warto też sprawdzić tuleje tylnej belki, które powodują, że auto potrafi się bujać na winklach....
~BADY 1307
Sedan 2.3 T5 225KM 165kW
Tu ocena 4+ tylko dlatego że na mokrej nawierzchnie nie jesteśmy w żaden sposób wykorzystać mocy auta ale ja nie miałem kontroli trakcji. Prowadzenie bardzo dobre przy każdej prędkości. A i jeszcze jedno jeżeli ktoś zamierza wykorzystywać możliwości auta to tarcze tylko z najwyższej półki bo inaczej się gną ( ATE , ZWYKŁE BREMBO odpadają ) tylko sportowe.
~dedal1@interia.pl
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Chciałoby się żeby zawieszenie było ciut cichsze i lepiej wybierało nierówności nawierzchni... Choć dzięki temu koszty napraw są na poziomie samochodów dużo niższej klasy... W zakrętach bardzo pewnie i łatwo się prowadzi nawet przy większych prędkościach, choć czuć wtedy gabaryty tego samochodu...
~Peterman
Sedan 2.0 20V Turbo 210KM 154kW
TRACS pomaga przy ruszaniu ale nie ma rewelacji ( w końcu to stara technologia). Zawieszenie ogółem lekko sztywne, sportowe, ale mimo to bardzo komfortowe, nie ma mowy o strachu przy wchodzeniu w zakręt, samochód prowadzi się bardzo pewnie. Jak na polskie drogi to elementy zawieszenia dosyć trwałe.
~kulturysta33@o2.pl
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Z komfortem jest tak,że gdy ktoś miał wcześniej duże auto klasy wyższej będzie rozczarowany volvo,ale jeżeli wcześniej jeżdził np kompaktem lub klasą średnią to będzie mile zaskoczony.Jeśli chodzi o prowadzenie to auto jest bardzo sztywne na zakrętach,a zarazem bardzo lekko się prowadzi.
~Volvofan33 kulturysta33@o2.pl
~Michał
Sedan 2.5 10V 144KM 106kW
Samochód prowadzi się bardzo dobrze, ale poszczególne, drobne elementy zawieszenia w starciu z naszymi drogami padają, ale wszystko w normie. Kupowanie najtańszych zamienników nie ma sensu. Jednocześnie mamy duży wybór części oryginalnych i używanych w rozsądnych cenach.
~Marcel
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Hamulce wystarczające, ale ciągle mam wrażenie że są za słabe. Zawieszenie - w porównaniu z Megane i Laguną drugiej generacji - poezja. Dobre tłumienie, dość ciche i wytrzymałe. Dobry promień skrętu. Bywa niestabilny w szybkich zakrętach, ale w końcu jest dość wysoki
~Adam
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Jednak to się czuje, że prowadzi się karawan, mimo nowego zawieszenia trzeba się strzec na zakrętach przy większych prędkościach (może to subaru tak mnie rozpieściło). Wachacze wysiadają, hamulce mogłyby być lepsze, ten samochód jest za ciężki na takie tarcze!
Volvo 850 Sedan