Lista ocen Volvo 940 (40) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łoś
Kombi 2.3 i Turbo 165KM 121kW
We wszystkich silnikach turbo benzyna z tego okresu zawór upustowy DV ma dziurawą membranę więc dolot jest nieszelny (słabsze auto, wyższe spalanie). Należy wzaślepić go i zamontować BOV. Różnica od razu zauważalna. Należy również wymienić wszystkie rureczki gumowe w dolocie bo u mnie wszystkie były poparciałę i nieszczelne ze starości.
~11kw@wp.pl
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Brak zaskakujących usterek. Jedynie naturalne zużycie. To co się popsuło nie było montowane przez Volvo np. alarm. W ciągu 120tys. eksploatacji wymieniaczem już 4 kpl. przewodów wys. napięcia (podobno przy gazie tak się dzieje), łożyska podpory wału (zamienniki) lubią się sypać.
~volvofan
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
zrobiłem nim dopiero 25tyś km nie robiłem nic po za olejami i filtrami. Wcześniejsza 740 z tym samym silnikiem zrobiła u mnie 200 tyś. w zawieszeniu długo nie wytrzymywały tuleje metalowo-gumowe na drążku stabilizatora, jednak to bardzo tania i łatwa do wymiany część.
~Adaśko
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Auto ma swój wiek, wiec co jakiś czas trzeba przy nim grzebać. Ale awarii ulegają elementy typowo eksploatacyjne, np szczotki alternatora, żarówki, drzwi skrzypiały (nasmarowałem i jest OK), kilka spinek od listw drzwi bocznych wymieniłem itp, typowe drobnostki.
~eR
Sedan 2.4 TD 122KM 90kW
Po niemal pół miliona kilometrów należy liczyć się z biorącą olej turbiną, lekkim poceniem spod pokrywy zaworów i odgłosami z tylnej podpory wału napędowego. Pompa wtryskowa miewa swoje humory. Z przymrużeniem oka potraktujmy to jako usterki.
~mariusz kowalewski(viking)
Sedan 2.0 i 112KM 82kW
volvo jest praktycznie niezawodne,jest duzo zamennikow,ale sa tez czasami trafi sie brak zamiennika i tu ratunkiem jest tylko volvo,i moze pojawic sie problem ...cena!!!! ale coz jak chcemy sie wyrozniac czasami musimy sie poswiecic!!!!! :)
~krisv
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
wiem, że nic się nie będzie psuło pod warunkiem, że powymieniam to, co już dawno powinno być wymienione. Poprzedni właściciel nie wymienił nawet żarówek podświetlenia przełączników na desce!!! TRAGEDIA!!! I ja po kimś takim muszę wszystko poprawiać!
~Maciek
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Volvo sie nie psuje, Volvo sie tylko zużywa. I to mniej wiecej 5 razy wolniej niż pozostałe auta:) Jedyne co robie to kwestie eksploatacyjne i pare drobiazgów "odziedziczonych" po poprzednim właśnicielu. Wysokie ceny częsci to mit!!
~_
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Samochód ma 17lat i przebieg ca. 500 000km i jedyne z czym się borykam to przepalające się oświetlenie panelu pod licznikami oraz nie najlepiej działające kierowanie nawiewów.

Usterki Volvo 940

Volvo 940 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~voytek
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Wiadomo że drobnych usterek nie da sie uniknąć podczas normalnego użytkowania auta, ja u siebie oprócz kilku przepalonych żarówek w kabinie, oraz w tylnym prawym stopie nie zauważyłem.