Lista ocen Volvo 940 (38) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~x
Sedan 2.3 i 131KM 96kW
Auto praktycznie bezawaryjne, małe problemy z zapłoniem, ale jak się u mnie okazało, to wina instalacji gazowej i mojego ojca, który kiedyś je ode mnie pożyczył i rozwalił przepływomierz masy powietrza..:) Myślę, że jeśli to auto mogłoby nawalić, to tylko z winy kierowcy, który nie potrafi sięz nim obejść. Pamiętajcie, ŻADNYCH SZALEŃSTW, a nie będzie powodów do zmartwień.
~black
Sedan 2.3 i 131KM 96kW
Drobiazgi i w sumie większość spowodowana przez poprzednich właścicieli, którzy zaniedbali wóz i mechaników, którzy przy montażu LPG zrobili chaos w przewodach i teraz ciężko się połapać, żeby wyprowadzić to na prosta. U mnie na ponad 100000 km przejechanych przeze mnie siadł tylko ręczny i sworzeń wahacza. to tyle, reszta normalna eksploatacja:)
~eR
Sedan 2.4 TD 122KM 90kW
Po setkach tysięcy kilometrów, latach użytkowania auta jako rodzinne, osobowe, terenowe, ciężarowe, sportowe itd... zużyciu uległo sprzęgło. To także chcę potrakować z przymrużeniem oka jako usterkę.
~voytek
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Generalnie auto jest praktycznie nie do zdarcia jeśli się choć odrobinę o niego dba. W moim egzemplarzu jedyna poważniejsza usterka to cieknąca pompa wodna którą wymieniłem podczas zmiany rozrządu (kompletu).
~Świstak
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Kupowanie ponad 20 letniego diesla wiąże się z ryzykiem, że przebieg w ogłoszeniu 160tys km możenie do końca być prawdziwy. Mój miał podobno 360tys a nie miał kompresji.
~Marek M.
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Silnik 2,4 TDi 108 km jest częstym gościem mechaników z powodu pękniętej głowicy. Mój też - koszt 3000. Podobno to standardowa usterka tego silnika.
~Sylwek
Kombi 2.0 i 112KM 82kW
Po za koniecznościa wymian eksploatacyjnych nie miałem żadnych usterek zawsze dojeżdżam gdzie chcę i wiem, że nie stanę w trasie choć auto ma 18 lat
~stelar@friko2.onet.pl
Sedan 2.3 i Turbo 165KM 121kW
Powazne usterki zdarzaja sie jak wszedzie. Ale mozna z nimi jezdzic. Taka jest tolerancja tego samochodu. Uderzysz w drzwewo - cofasz i jezdziesz dalej.
~viking 944
Sedan 2.0 i 112KM 82kW
usterki zdarzają się dość rzadko ale,jeżeli dokonujemy przeglądów okresowych zgodnie z zaleceniami producenta to wszystko jest ok.
Dziennik kosztów dla Volvo 940
8,3
16,0
~Adaśko
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Nie miałem jeszcze żadnej usterki, która by mi unieruchomiła auto. Jak się dba o to auto ono się naprawdę odwdzięcza niezawodnością.