Lista ocen Volvo 940 (48) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wikingkr
Sedan 2.3 i 131KM 96kW
Volv,o jak na szweda przystało, gwarantuje wysoko wydajne ogrzewanie. Wystarczy przejechać max 500m żeby zaczęło ciepłem wiać. Warto pamiętać o tym, że nawiew jest rozprowadzany po całym aucie (tylnia szyba, nogi wszystkich pasażerów) klimatyzacji nie posiadam.
~stelar@friko2.onet.pl
Sedan 2.3 i Turbo 165KM 121kW
5 stopnii napowietrznia. Miejsca nawiweu standartowo. Ogrzewanie-mysle, ze zdaen samochod nie przebije. Po prostu znakomite. Klimatyzacje bardzo szybko oziebiaja. W standarcie podgrewane fotle. Szyby nie paruja. Z tylu bardzo ciekawe roziwazanie ogrzewania tylnej szyby.
~voytek
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Jak na swoje gabaryty wnętrze ogrzewa się krótka chwilę po uruchomieniu, wentylacja również jest na najwyższym poziomie. W zimie dodatkowe ciepło zapewniają podgrzewane fotele, w lecie idealnie chłodzi automatyczna klimatyzacja.
~Świstak
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Brak filtra kabinowego trochę przeszkadza, zwłaszcza w mieście i na polnych drogach. Trochę słabo też działa mi ogrzewanie, ale może to być przyczyna starej i zatkanej nagrzewnicy.
~wojtek (VOOYTAS)
Kombi 2.3 i Turbo 165KM 121kW
Mam wersję bez klimy. Wentylator jest dość wydajny. Zimą nigdy nie zmarzłem. Jezeli ktoś zdejmował deskę rozdzielczą to pewnie był tak jak ja zaskoczony wielkością układu nagrzewnicy.
~x
Sedan 2.3 i 131KM 96kW
Jak na Szweda przystało ogrzewania ma fantastyczne, nawet przy 20stopniowych mrozach w środku już po paru chwilach od uruchomienia silnika robi się przyjemnie i ciepło.
~Kokon
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Zimą po ujechaniu ok 2 km zaczyna już dobrze grzać a jak złapie odpowiednią temperaturę silnika to lepiej daje niż suszarka do włosów! Latem-jak to bez klimy a i tak nieźle.
~Łoś
Kombi 2.3 i Turbo 165KM 121kW
Klima szybko i miło chłodzi w zimie dobrze grzeje. Silnik turbo szybko się nagrzewa więc ogrzewanie też szybko działa. Ogrzewanie foteli też super!
~Vil du laere norsk?
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Dobra wydajność zwłaszcza ogrzewania. Jak dodać do tego jeszcze podgrzewane fotele to żadna zima nie jest straszna. Latem pomagają dość duże kratki nawiewu.
~Pablo
Sedan 2.3 i 131KM 96kW
samochód bardziej nadaję się na zimę niż na lato, szybko się nagrzewa, w lato polecam szyberdach lub klimę (u mnie są obydwie te rzeczy)