Lista ocen Volvo C30 Hatchback 3d (58) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pedersen
Hatchback 3d 1.6 100KM 74kW
Tutaj nigdy nie bylo tanio Spalanie w normie w miescie około 10l Nie wolno dac sie nabrać że pali 6.5 Za slaby silnik powoduje wysokie spalanie. Ceny serwisu sa zwaroiwane mimo ze mamy fokusa w puszce Volvo placimy jak za Mercedesa. Może kiedys ludzie zmadrzeją i przestana dorabiac serwisy. Posiadam około dziesięciu samochodow kupuję części w hurtowni napraw dokonuję w zaufanych warszatach i placę około 1/5 tego co miałbym zaplacic w...
~Endriux
Hatchback 3d 1.6 D DRIVe 109KM 80kW
Korzystając z nieautoryzowanych serwisów uważam, że ceny są na przyzwoitym poziomie ( dotyczy serwisu olejowego ), co do reszty jeszcze nie wiem, bo nie musiałem jeszcze dokonywac żadnych napraw. Jeżdżąc rozsądnie, wykorzystując tempomat, ogrzewanie postojowe, to silnik odwdzięczy się, średnim spalaniem z całego roku wynoszącym w granicach 4,9-5,1 l/100 km. Trasa przy prędkościach autostradowych nad Bałtyk generuje średnie spalanie 4,5 l/100 km.
~Jędrzej
Hatchback 3d 1.6 100KM 74kW
ja serwisuje swój samochód w warsztacie specjalizującym się w marce. Ceny są trochę wyższe, ale wiedza i umiejętności są w cenie. Przy odrobinie chęci i samozaparcia można znaleźć tańsze zamienniki i próbować naprawiać samemu. Niestety, wymiana chociażby filtra kabinowego wymaga nieco sprytu i umiejętności, więc jeśli nie masz na tyle zaparcia musisz zlecić to serwisowi.
~Andrew
Hatchback 3d 2.5 T5 230KM 169kW
Może spalić 15 l/100km ale tez 8-9 l/100km, zależy kto jaką ma nogę. W mieście udało mi się uzyskać spalnie średnie 8,3ltr ale trzeba przyznac ze sie starałem. Normalnie miasto to 11-12ltr, w trasie średnio spala 9,3-9,8ltr (mozna zejść do ok.7ltr przy b.umiarkowanej jeżdzie). Oczywiscie Powyższe zależą też od natężnia ruchu na drogach.
~ENDRIUX
Hatchback 3d 1.6 D DRIVe 109KM 80kW
Tak jak każdy samochód może byc ekonomiczny jak i paliwożerny. Wszystko zależy od techniki jazdy. Różnice między spalaniem w/g producenta a faktycznym spalaniem w trakcie codziennego użytkowania różnią się około 0,5 litra. Koszty przeglądów w normie 980 zł/ po 20 tysiącach km łącznie z przeglądem klimatyzacji.
~mikolajrej
Hatchback 3d 2.0 D 136KM 100kW
Tu również duży plus tego modelu z tym silnikiem. Przy bardzo dynamicznej jeździe w mieście max. spali 7.8l na setkę. Normalna jazda 7.3l/100km. Przy bardzo spokojnej, ekonomicznej jaździe można zejść poniżej 7l/100km. Na trasie między 5.8-6.8l/100km. Przy takiej dynamice silnika spalania jest symboliczne. I po co komu hybrydy?! ;)
~Wojtek D
Hatchback 3d 1.6 100KM 74kW
miasto około 10 l ale klima włączona cały czas trasa to 6.7 litra też z klimą Przeglady Pierwszy po 20000 km ok 1100 zl ale jstem pd wrazeniem bo wsystko zrobione nawet zawiazy zamki i uszczelki posmarowane Co w takich markach jak Opel czy VW nigdy nie zostalo zrobioe Naprawy no cóż 4 lata gwarancji 2 stanardowe + 2 dodatkowej
~mała czarna
Hatchback 3d 1.6 100KM 74kW
to największy minus volvo c30. Zużycie paliwa jest dość duże jak na silnik 1.6 Cena przeglądu z wymianą podstawowych rzeczy typu olej, klocki itp jest przerażająca- ok.2000 zł ale trzeba przyznać,że póki co samochód jest bezawaryjny, więc ceny napraw nie znam i mam nadzieję że nie poznam :)
~Macada
Hatchback 3d 2.0 D 136KM 100kW
Spalanie średnie (miasto i trasa - 40km dziennie) to 6,8l/100km. Jest to dobry wynik przy parametrach samochodu. Pozostałe naprawy bieżące, to uszkodzona chłodnica klimatyzacji (od 500 do 1200 zł). Koszt w ASO dość wysoki, jednak warsztaty niezależne Volvo nie drenują kieszeni.
~iska91
Hatchback 3d 1.6 100KM 74kW
Jest genialny jeśli chodzi o spalanie. Jeżdżę dużo dlatego kupiliśmy to autko ponieważ słyszałam, czytałam, że jest oszczędne. SPRAWDZIŁO SIĘ !!! Autko jest świetne, na trasie pali jakby nic, w mieście jak to w mieście zawsze coś zje, ale mimo wszystko nie jest smoczyskiem.
Volvo C30 Hatchback 3d